• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Zespół Eier wystąpi na Letniej Scenie Muzycznej Hulakula  11 sierpnia na Letniej Scenie Muzycznej Hulakula wystąpi najbardziej utytułowany z dotychczas prezentujących się zespołów – formacja Eier.


  Tym razem posłuchamy cięższej muzyki w – przygotowanej specjalnie na tę okazję – akustycznej aranżacji. To gratka nie tylko dla fanów tego uznanej grupy, o której ambasador projektu – Jacek Wroński – mówi:

  Eier to niesamowity zespół grający ciężkiego rocka z domieszką melodyjnego metalu. Mocną stroną zespołu są ciekawe, niebanalne kompozycje. Warto wspomnieć również o żywiołowej wokalistce obdarzonej mocnym, intrygującym głosem. Koncert podczas Letniej Sceny Hulakula będzie dla nich wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ to właśnie tutaj zaprezentują po raz pierwszy akustyczne aranżacje swoich utworów. Jest to oczywiste nawiązanie do bardzo popularnej serii akustycznych rockowych koncertów MTV Unplugged.

     Eier to formacja z pogranicza rocka i metalu, na czele której stoi charyzmatyczna wokalistka Grażyna Machura, a w skład zespołu wchodzą ponadto: Andrzej ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

   

  Gdy podczas premiery swej najnowszej książki „Berlińska depresja” w Zachęcie Anda Rottenberg, ikona smaku i klasy, opowiedziała o wystawie „Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda” (Muzeum Śląskie), której jest kuratorką, wiadomo było, że rzecz to nie do przegapienia.

  Klucz doboru wspomnianych w tytule artystycznych znakomitości stanowiły ich trudne, skomplikowane i wplecione w nurt burzliwej historii XX wieku losy. Malarz, rzeźbiarka i reżyser przynależeli do generacji „zarażonych wojną”. Wojenne dramaty sprzęgły się z okresem ich dorastania (tym jeszcze trudniejszego, że każde z nich wcześnie straciło ojca). Wojenna trauma rzuciła długi cień na całą ich twórczość.


   

  Teraz, na skutek pomysłu Kuratorki, która przygotowywała wykład na temat tych trojga a wyszła z tego solidna wystawa, możemy podziwiać ich twórczość oraz do tej twórczości odniesienia w spowitej półmrokiem i poprzecinanej kratami (życie naznaczone zniewoleniem przez opresyjny system?) przestrzeni Muzeum Śląskiego. A przecież już samo zgromadzenie w tym ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet
  Latem kulturalne i klubowe życie stolicy tętni nad Wisłą. To właśnie tam odbędzie się pierwsza edycja festiwalu NOWE FALE.  Od 9 do 12 sierpnia w nadwiślańskim Babim Lecie i Powidokach usłyszeć będzie można  współczesną muzykę jazzową i około-jazzową zagraną przez wykonawców docenianych nie tylko w kraju, ale i na świecie.

  Program festiwalu NOWE FALE:  9.08 (czwartek)
  [20:30] Franciszek Pospieszalski Sekstet | Babie Lato

  10.08 (piątek)
  [20:00] Alina Mleczko Trans Fusion | Babie Lato
  [21:30] Michał Urbaniak & P. Unity | Babie Lato
  afterparty: Buszkers & Groh / U Know Me Records

  12.08 (niedziela)

  [19:00] I love my mother | Babie Lato
  [21:00] Piotr Orzechowski “Pianohooligan” i Kuba Więcek | Powidoki
  [22:00] Paweł Szamburski | Powidoki

  WSTĘP WOLNY
  Organizatorzy: Komisja Klubowa oraz Miasto st. Warszawa
  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2033573566715190/ 
  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA

  Pomoc domowa” Marc Camoletti – reż. Krystyna Janda

  Och-Teatr - 27 lipca 2018 r.


  Mam nadzieję, że pamiętają Państwo ze szkoły postać Papkina? Oczywiście zwracam się do troszkę starszych pokoleń, a maturzyści ostatnich lat mogą popytać rodziców i dziadków, o kogo chodzi! Taki żarcik, chociaż nie do końca wesoły i nie prawdziwy!

   


   

  Ale skąd się tu pojawił Papkin? Mógłby to być np. Rzędzian, czy Merkucjo. Takich postaci jak oni jest w literaturze dziesiątki i setki. To są służący, przyjaciele, pomoce domowe, kamerdynerzy, garderobiani [ genialne role filmowe Antoniego Hopkinsa ] itd. Wszyscy oni są jakby w cieniu „państwa” i pełnią w stosunku do nich rolę służebną. Ale to tylko pozory, bo tak naprawdę to oni w pewnym sensie są kreatorami akcji książki, filmu, sztuki teatralnej.

  Pomoc domowa, nazywana jest również „służbą”, „gosposią” lub „osobą sprzątającą” i pojawia się w bardzo wielu komediach zarówno na ekranach kin, jak ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA

  Letnie Spotkania z Pasją. Lipcowe spotkania Klubu Absolwentów UW”

  Lipiec 2018 r.  Co ma robić w sezonie letnim warszawski „leming”, który nie może doczekać się wymarzonego urlopu i topi się z upału w rozgrzanym mieście? Trzeba przyznać, że ma coraz więcej możliwości spędzania wolnego czasu. W Warszawie, w sezonie letnim dzieje się zupełnie sporo.


  A jeżeli ten „leming” jest przypadkiem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, to otrzymał w lipcu tego roku jeszcze jedną, fantastyczną propozycję: Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego, zorganizował cykl czterech „Letnich Spotkań z Pasją. Lipcowe spotkania Klubu Absolwentów UW”. W każdą z lipcowych sobót, w godz. 11:00 – 14:00 chętni absolwenci (a jest ich już – bagatela – kilkaset tysięcy!!), mogli przyjść w ustalone miejsce i spędzić czas w bardzo przyjemnej atmosferze. Przy zakładanych sprzyjających „okolicznościach przyrody”, miały to być: trzy razy dolne ogrody BUW-u, a raz Ogród Botaniczny UW. Bardzo profesjonalnie organizatorzy ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Woro & Król na Letniej Scenie Muzycznej Hulakula  Woro i Król – byli członkowie nieistniejącej już hip-hopowej grupy Najlepszy Przekaz w Mieście – to kolejna propozycja na wakacyjny wieczór z cyklu  Letnia Scena Muzyczna Hulakula. Zapraszamy w sobotę, 28 lipca.


     W ostatnią sobotę lipca na letniej scenie Hulakula zagości hip-hop w najlepszym wydaniu za sprawą teamu Woro i Król. Posłuchajmy co mówi o nich Jacek Wroński, odpowiedzialny za program artystyczny cyklu:

  Woro&Król to przedstawiciele nowatorskiego hip-hopu. Podczas koncertu posłuchamy żywej perkusji oraz gitar. Taka aranżacja niesie ze sobą potężny ładunek energii, a także dodaje występom autentyczności i lekkości. Ich muzyka podoba się nie tylko fanom gatunku. Warto zwrócić uwagę na osobiste, podyktowane przeżyciami teksty.


  Woro i Król, czyli Kamil Woroniecki i Kamil Król, to członkowie nieistniejącej już grupy Najlepszy Przekaz w Mieście. Ich niepohamowana ambicja sprawiła, że artyści postanowili rozwinąć skrzydła, tworząc muzykę ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  TUTLI-PUTLI
  Kto jest dziki?

  Koprodukcja Teatru Malabar Hotel i Teatru Dramatycznego

  PREMIERA 30 grudnia 2016
  Scena Przodownik
   

  reżyseria: Magdalena Miklasz
  dramaturgia: Marcin Bartnikowski
  scenografia, kostiumy: Marcin Bikowski, Marcin Bartnikowski
  lalki: Marcin Bikowski
  muzyka: Anna Stela, Marcin Liweń

  kierownictwo produkcji: Natalia Mołodowiec

  OBSADA:
  Anna Stela
  Marcin Bikowski
  Marcin Bartnikowski

  czas trwanie ok. 1 godz. 20 min

  Operetka Witkacego konfrontuje ludożerców z wyspy Tua-Tua i kombatantów Wielkiej Wojny, która miała być ostatnią, ale Witkacy wiedział, że nie będzie. Tak zwana cywilizacja i tak zwana dzikość przeglądają się w sobie jak w lustrze. Oto twarz kolonializmu: z jednej strony znudzenie, chucie i forsa, z drugiej – egzotyczne narkotyki i fatalizm. Wszystko przerysowane, bo to karykatura, ale, jak u Witkacego, wróżebna. Zagłada ostatniego rajskiego zakątka na Ziemi jako musical: na to wpaść mógł tylko Witkacy.  Jazzband, rewia i tropiki, czyli kwestia, kto jest dziki?

   


   

  Twórcy Teatru Malabar Hotel łączą ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  Filip Wolski wystąpi w ramach Letniej Sceny Muzycznej Hulakula już w sobotę 21 lipca.


  Goście letniego ogródka Hulakula tym razem będą mieli okazję posłuchać znanych utworów w nowych aranżacjach dopełnionych przez charakterystyczny wokal Filipa Wolskiego. Ambasador projektu letniej sceny – Jacek Wroński – tak przedstawia sylwetkę młodego artysty:


  Od urodzenia towarzyszą mu pozytywne wibracje. Wrażliwość muzyczna dorównuje subtelnemu obliczu przypominającemu Andrzeja Nardellego, znakomitego śpiewającego aktora, przedwcześnie zabranego do nieba na początku lat siedemdziesiątych. Filip nawet sam na scenie potrafi skupić na sobie uwagę słuchaczy, a jego interpretacje rockowej klasyki tworzą nową jakość.

     Filip Wolski i goście – to projekt stworzony przez młodego muzyka, syna wokalisty Golden Life – Adama Wolskiego. Do współpracy zaproszono kilkoro znakomitych muzyków reprezentujących różne pokolenia i style muzyczne. Ideą przewodnią projektu jest łączenie – i ludzi, i gatunków muzycznych – a artyści bawią się muzyką, grając ulubione covery, często w nowych aranżacjach. Na Letniej Scenie ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--