• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA

  MUMIO FESTIVAL. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio 

  17 - 27 czerwca 2019

  Teatr ATENEUM

  Jak ogólnie wiadomo najtrudniejszą działką do uprawiania w kinie i w teatrze, jest ta związana z szeroko pojętym humorem, satyrą, dowcipem, żartem, czy komedią. Już my Polacy mamy tak, że każdy potrafi być poważny. Uwielbiamy to! Na co dzień, wręcz otoczeni jesteśmy legionami smutasów o zaciętych twarzach, którzy grobowym głosem pouczają nas jak mamy żyć, co dla nas jest dobre (ba! Dobre to mało powiedziane – najlepsze!), a co nam szkodzi, chociaż sami jeszcze o tym nie wiemy! I tylko ci zapiekli w nienawiści do wszystkiego co żyje, spoceni faceci i rozhisteryzowane panie [?] wiedzą wszystko najlepiej i mają gotowe recepty na najlepsze dla nas życie.


   

  Rozmawiać się z nimi nie da. Dyskutować tym bardziej! Co więc pozostaje? Stara i wypróbowana przez pokolenia Polaków metoda – humor, satyra, uśmiech ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet


  OKIEM  OBSERWATORA

  KULTURALNE  SUGESTIE  PRZED  WAKACJAMI

   

  „Już za parę chwil, za chwil parę / weźmiesz plecak swój i gitarę”, tak się kiedyś śpiewało przed wakacjami. Nic nie stoi na przeszkodzie aby znowu zanucić ten szlagwort, tym bardziej, że wakacje i urlopy właśnie się zaczynają. I dlatego pozwalam sobie na małą podpowiedź dotyczącą wspaniałych miejsc, które kulturalny warszawiak powinien odwiedzić w sezonie letnim. Mam świadomość, że w ciągu zapracowanego roku, raczej nie ma szans na taki kulturalny wypad.  Ale w czasie wakacji? I owszem!

   


  Obydwa znajdują się w Gdańsku!

  Pierwsze miejsce do odwiedzenia którego zachęcam, to:

  POLSKA FILHARMONIA BAŁTYCKA im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Już samo jej położenie jest rewelacyjne, na słynnej wyspie Ołowiance, bezpośrednio nad Motławą. Jeżeli ktoś nie był w tamtych okolicach przez kilka lat, przeżyje bardzo pozytywny szok! Cały ten kwartał Gdańska, to jest już najwyższy poziom europejski. Pieczołowicie odrestaurowano stare kamienice i spichlerze, a te ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Babski wieczór z „Oszustkami” podczas czerwcowego Ladies Night!

  Już 13 czerwca odbędzie się ostatnie przed wakacjami Ladies Night, czyli wyjątkowy wieczór w Cinema City, zarezerwowany tylko i wyłącznie dla pań! Tym razem na ekranach zobaczymy przedpremierowo komedię „Oszustki”. Oprócz filmu czekają konkursy z nagrodami oraz powitalne upominki. Bilety są już dostępne w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl/ladies-night.

   


  Wieczór z Ladies Night to idealny moment na spędzenie czasu w gronie przyjaciółek, przy dobrym filmie i kinowych przekąskach.   

  Na ostatnim przed wakacjami wydarzeniu zaprezentowana zostanie najnowsza komedia „Oszustki” z udziałem znakomitej Anne Hathaway, Rebel Wilson oraz Alexa Sharpa. Młody milioner stanie się obiektem rywalizacji dwóch oszustek, zarabiających na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych mężczyzn. Wybierz się na Ladies Night do kina Cinema City z przyjaciółką, mamą czy siostrą i zobacz wyczyny głównych bohaterek, które puszczą facetów z torbami.

  Wydarzenie ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Wystawy, filmy, strefa edukacyjna, śniadanie z fotoksiążkami, spektakl i sjesty - nadchodząca, 18 już, edycja łódzkiego Fotofestiwalu, zapowiada się iście super. Jak zresztą na odsłonę pod hasłem „Supernatural” przystało.

  Co roku twórcy biorą na fotograficzny warsztat ważki społecznie temat, zachęcając widzów do refleksji nad kulturą i społeczeństwem. W minionym roku były to skomplikowane związki człowieka i natury, tym razem organizatorzy zachęcają „do spojrzenia na szerszą perspektywę ludzkiej egzystencji związaną z nadprzyrodzonymi aspektami rzeczywistości, a także zjawiskami znajdującymi się w sferze spekulacji i hipotez, których wyjaśnienie nie jest możliwe, jeśli będziemy odwoływać się wyłącznie do bezpośredniego doświadczenia.” Brzmi świetnie? Czytajcie dalej, nabierajcie apetytu na fotograficzną smakowitą i kupujcie bilet do Łodzi (ważne: festiwal zahacza o długi weekend, zaprasza także 20.06).

   


   


  Program 18. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi będzie krążył wokół tematów: duchowości, społeczności i rytuałów ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Finał akcji Mocne Strony Kobiety – koncerty gwiazd, inspirujące warsztaty i panele dla kobiet!

  Mocne Strony Kobiety to polska wersja organizowanej od lat w Stanach Zjednoczonych akcji COSMOPOLITAN - Fun Fearless Famele. Konkurs ma celu wspieranie młodych, odważnych kobiet oraz inspirowanie tych, które są na początku swojej drogi do sukcesu. Podczas imprezy odbędą się panele dyskusyjne i warsztaty z udziałem znanych kobiet takich jak Maria Sadowska, Monika Mariotti czy założycielki grupy OH LALA. Finał akcji uświetnią koncerty Reni Jusis i Marysi Starosty.

   


  Warsztaty, prelekcje i koncerty dla kobiet odbędą się 15 czerwca o godzinie 14 w hali Mała Warszawa w Warszawie. Imprezę poprowadzi Karolina Gilon, influencerka, znana m.in. z programu „Druga Twarz”. Na dzień pełen przyjemności zapraszają CIN&CIN i „Cosmopolitan”. Wstęp wolny!

  Nowatorski projekt „Kobieca mapa przyjemności”

  Konkurs Mocne Strony Kobiety promuje silne, niezależne kobiece osobowości, które śmiało patrzą w przyszłość i inspirują innych. Jego finał jest pretekstem ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA

  MUMIO FESTIVAL. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio

  17 - 27 czerwca 2019

  Teatr ATENEUM  Mija 21 lat Mumio na scenie i ekranie. Z tej okazji odbędzie się bezprecedensowe wydarzenie – MUMIO FESTIVAL. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio. Podczas czerwcowych wieczorów w warszawskim Teatrze Ateneum, artyści - Jadwiga i Dariusz Basińscy, Jacek Borusiński i Tomasz Drozdek - pokażą to co najcenniejsze w historii i specyfice Mumio: najlepsze sceny, pamiętne postaci, szalone improwizacje oraz to, czego jeszcze nikomu i nigdzie nie pokazywali na scenie i ekranie.

  Można będzie zobaczyć:

  • Kabaret Mumio - legendarny spektakl, który został zagrany ponad 1000 razy, a dzięki improwizacji jest ciągle bardzo świeży i inspirujący, również dla samych twórców,

  • Welcome Home Boys - Mumio niczym Alicja w krainie czarów przenosi widza w baśniowy świat wyobraźni twórców. W tej fabularnej opowieści połączenie teatru z kinem otwiera drogę ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Niewiele jest aktorek wzbudzających emocje tak jednoznacznie pozytywne, jak wzbudza je Judi Dench. Bondowska M, Iris Murdoch czy Królowa Elżbieta z „Zakochanego Szekspira”, przez lata rozważnej aktorskiej kariery, klasą i wyszukaniem zjednała sobie zatrzęsienie kinomańskich serc. Tym razem przyszło jej się zmierzyć z kreacją osoby pogardzanej, wzbudzającej powszechną brytyjską niechęć: szpiega.


  Z zarzutem szpiegostwa mierzy się Dench w jednej ze swych najnowszych ról: tytułowej bohaterki „Tajemnic Joan”. Starsza pani wiodąca spokojny żywot w koronkowym domu, zostaje zeń bez ceregieli zgarnięta przez agentów Security Service, czy też MI5, jednostki odpowiedzialnej za ochronę kraju przed inwigilacją obcych służb, i wzięta w krzyżowy ogień pytań. Z jej obfitującej w retrospekcje (w roli młodej Joan: Sophie Cookson), rwanej emocjami opowieści, wyłania się historia niejednoznaczna, trudna w ocenie, obraz odpowiedzialności za kraj i związanym z nią poczuciem obowiązku rozumianej w sposób specyficzny, uniemożliwiający łatwe oceny. W skrócie: ciekawy.

   

  Joan, kobieta ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  „Każdy z nas jest inny. Ale dziś cieszmy się muzyką – jedyną rzeczą, która łączy ludzi ze wszystkimi ich różnicami”, brzmiało przesłanie Miley Cyrus podczas koncertu zamykającego OrangeStage na Orange Warsaw Festival 2019, który zgromadził ponad 60 tysięcy uczestników. Trudno się z nią nie zgodzić. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę różnorodność tegorocznej edycji festiwalu.

   


  Od piekielnie utalentowanych artystów młodego pokolenia, przez ikony popu, po gigantów rocka – tak w skrócie można opisać przekrój przez line-upu Orange Warsaw Festival 2019, na którym wystąpili między innymi Rita Ora, Troye Sivan, The Raconteurs, Marshmello, Solange, Miles Kane oraz wspomniana już Miley Cyrus. "Uważam, że sukcesem dla całego rynku festiwalowego jest to, że poprzez takie wydarzenia udaje nam się otworzyć i przyciągnąć nowych fanów muzyki", mówił w wywiadzie dla Onetu Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art, tuż przed rozpoczęciem Orange Warsaw Festival ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--