• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Współtworzył historię polskiego rapu, teraz przeżywa drugą muzyczną młodość. Co zresztą widać było doskonale na jego czwartkowym koncercie w Hulakula, na który tłumnie przybyli tak zupełnie młodzi, jak i ci, którzy za młodu słuchali jego przebojów takich jak „Bezele” czy „Drin za drinem”.

   


   

  Jacek Graniecki, szerokiej publiczności znany jako Tede, dał w Hulakula koncert energetyczny i skondensowany. Przybyli ewidentnie czekali z niecierpliwością na jego ostatni największy hit: „Wyje wyje” i nie zawiedli się, przebój rozbrzmiał ze sceny, i to kilkukrotnie.

   

   

  Na spotkanie z gwiazdą wieczoru przygotowali przybyłych DJ RIZZLE oraz TEABE, raper z Saskiej Kępy. Generowany przez nich klimat komponował się jak ulał z przestrzenią klubu. To centrum różnorakiej rozrywki przywodzi na myśl klimat doskonale znany z amerykańskich produkcji filmowych (takich chociażby „Stranger Things”): tych, w których bohaterowie idą z przyjaciółmi zaszaleć podczas gry w kręgle i na automatach, popijając piwko i ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  TEDE w Hulakula – Rozrywkowym Centrum Miasta


  W czwartek 15 marca w Hulakula – Rozrywkowym Centrum Miasta wystąpi jeden z najbardziej znanych i uznanych polskich raperów – TEDE.

  TEDE, czyli Jacek Graniecki, to polski raper, autor tekstów, producent muzyczny i współzałożyciel wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Jego albumy rozeszły się w ponad 220 tys. egzemplarzy, a sam artysta został pięć razy nominowany do prestiżowej nagrody branży muzycznej – Fryderyka.

  Jako raper ustanowił rekord i wraz z Peją stał się artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na Oficjalnej Liście Sprzedaży (OLiS). W 2011 roku został sklasyfikowany na 3. miejscu 30 najlepszych polskich raperów według magazynu „Machina”. Pięć lat później nagrodzono go statuetką Złotej Felgi za całokształt twórczości w polskim hip-hopie.

  Współpracował z takimi wykonawcami jak Natalia Kukulska, Zdzisława Sośnicka, Ewa Farna, zespół Kombi ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Wydawnictwo Znak i Empik zapraszają na premierę książki

  Małgorzaty Szejnert

  Wyspa Węży 

  W spotkaniu udział wezmą:

  Małgorzata Szejnert

  prof. Tomasz Nałęcz

  Magdalena Grzebałkowska

   

  Dyskusję poprowadzi Michał Nogaś

  Teatr Powszechny w Warszawie

  ul. Jana Zamoyskiego 20

  poniedziałek, 12.03.

  godz. 19:00.

  Porządkując stare listy, Małgorzata Szejnert trafia na rodzinną zagadkę. W maju 1943 roku wuj Ignacy Raczkowski został pochowany na cmentarzu w Rothesay, na wyspie Bute. Dlaczego w domu o tym nie mówiono? Czy jego obecność na wyspie mogła być wstydliwa?

     Szukając odpowiedzi, reporterka rusza w podróż śladami wuja – do londyńskich archiwów i do Szkocji. Stopniowo odkrywa kłopotliwy epizod II wojny światowej: obóz odosobnienia dla polskich oficerów prowadzony przez polskie władze wojskowe.
  Oficerowie mogli grać w brydża, chodzić na potańcówki i uczyć się angielskiego. Bomby nie spadały na Bute. Czasami widma storpedowanych okrętów wpływające ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  „SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY – spektakl dla zmęczonych rodziców” to projekt muzyczny z pogranicza teatru, kabaretu i stand-upu, adresowany do rodziców małych i większych dzieci. Jest to luźna opowieść o tej stronie życia rodzinnego, o której na co dzień nie rozmawiamy. Teksty piosenek zostały oparte na własnych doświadczeniach autorki oraz rozmowach z wieloma współczesnymi rodzicami.

  Natalia Fijewska-Zdanowska – autorka tekstu:

  Przedstawiana w dzisiejszych mediach rodzina, to kolorowy, ułożony obrazek – uśmiechnięte dzieci grzecznie siedzą przy stole, a wypoczęci rodzice uśmiechając się do siebie szykują śniadanie w ogromnej kuchni. Drażniąca rozbieżność tego obrazu, i innych podobnych, z codzienną rzeczywistością współczesnej rodziny jest dla wielu z nas – rodziców, powodem ciągłych frustracji, poczucia gorszości, zmęczenia i zniechęcenia. Spektakl SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY (pecjalnie odnoszący się do dekadenckiego hasła rockendrollowców “sex, drugs and rock’n’roll”) nie będzie owijaniem ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  Kayla Itsines: 28 dni do Bikini Body. Żyj aktywnie. Jedz zdrowo. Kochaj siebie


  Tłumaczenie: Alka Konieczka
  Oprawa twarda
  Liczba stron: 400
  Wydawnictwo: Znak literanova

   

  8,5 miliona obserwujących na Instagramie. 16 milionów fanów na Facebooku.


  Kayla Itsines – najbardziej znana trenerka personalna na świecie – swoim
  rewelacyjnym przewodnikiem Bikini Body Guide (BBG) inspiruje miliony
  kobiet do zmiany stylu życia.

  Dzięki autorskiej metodzie treningowej Kayla pomaga kobietom budować wytrzymałość i pewność siebie oraz wyrobić zdrowe nawyki.

  Jako zaangażowana promotorka zdrowego odżywiania Kayla stworzyła wyjątkowy przewodnik, który zawiera ponad 200 przepisów na śniadania, lunche, kolacje oraz przekąski.


  Znajdziesz tu: 
  • oparte na grupach pokarmowych zindywidualizowane plany odżywania
  • przepisy, dzięki którym zaczniesz kontrolować wielkość porcji i przestaniesz wreszcie liczyć kalorie
  • 28-dniowy elastyczny plan treningowy
  • ogromną dawkę inspiracji, motywacji i… uśmiechu!

  BIKINI BODY to ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA


  CZAROWNICE  Z  EASTWICK  reż. Jacek Mikołajczyk

  Teatr Syrena

  3 marca 2018  - PREMIERA

  No i w końcu doczekaliśmy się w Teatrze Syrena pierwszej premiery po zmianie dyrekcji.  Obecni włodarze z ul. Litewskiej nie rozdrabniali się ale postanowili zrobić wejście smoka, z przytupem i na starcie sięgnęli do najwyższej półki. „CZAROWNICE Z EASTWICK” funkcjonują w kulturze światowej i stanowią wartość samą w sobie! A film pod tym samym tytułem z diabolicznym Jackiem Nicholsonem, oraz z Cher, Michelle Pfeiffer i Susan Sarandon, można oglądać na okrągło i bez końca. Zmierzenie się z takim materiałem wymagało nie lada odwagi. Ale, jak powiadają: do odważnych świat należy i w tym przypadku ci, którzy tak mówią, mają rację. Oczywiście! Na Brodwayu ten musical wyglądałby inaczej, ale my nie jesteśmy na tam, tylko tu, w Warszawie. I wg mnie nie mamy się czego ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Ciemność. Sala kinowa. Film.

  A gdyby tak... aktor wyszedł POZA GRANICE EKRANU?
  Zapraszamy na cykl wyjątkowych spotkań połączonych z projekcjami filmów.
  Na dobry początek: Andrzej Chyra i film "Komornik"

  ANDRZEJ CHYRA


  Niezwykle charyzmatyczny i uznany aktor filmowy i teatralny. Za role w filmach "Komornik", "Dług" i "W imię" uhonorowany został nagrodą dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Na co dzień związany z Nowym Teatrem w Warszawie.

      

   

  "KOMORNIK", reż. Feliks Falk


  Lucjan Bohme jest komornikiem w miasteczku na Dolnym Śląsku. Młody i przebojowy, dobrze osadzony w prawniczym środowisku, jest popierany przez miejscowych notabli. Bezkompromisowy i piekielnie skuteczny sięga po nowe stanowiska i zaszczyty, budząc strach wśród ofiar - dłużników. Pod wpływem dramatycznych wydarzeń zmienia się jego życie. Chce naprawić wyrządzone krzywdy, ale czy mu się to uda?
  (opis dystrybutora)

  KIEDY: 13.03.18 18:00 ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Startuje piąta edycja programu Startup Art.!

   

  Jubileuszowa edycja rozpocznie się już 27 marca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

   

  Startup Art. to program wsparcia biznesowego skierowany do studentów i absolwentów warszawskich szkół artystycznych organizowany przez Biuro Kultury Urzędu m. st. Warszawy we współpracy ze Startup Academy.

   


   

  Na uczestników czeka seria ciekawych wydarzeń pozwalająca przejść drogę od pomysłu biznesowego, poprzez zbadanie zapotrzebowania na dany produkt lub usługę, aż do próby pozyskania pierwszego finansowania od inwestorów i aniołów biznesu.

   

  Kluczem do sukcesu niejednego startupu jest multidyscyplinarny zespół, dlatego do programu zapraszani są również studenci i młodzi absolwenci innych uczelni. Dzięki temu możliwe jest stworzenie grup złożonych z osób o uzupełniających się kompetencjach, także technicznych i biznesowych.

   

  Tegoroczny Startup Art. rozpocznie konferencja, która odbędzie się 27 marca na warszawskiej ASP. Podczas wydarzenia ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--