• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  Cydr Lubelski Spragnieni Lata ogłasza tegoroczny skład

  Duet Smolik//Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins i Bitamina zagrają podczas 7. edycji trasy koncertowej CYDR LUBELSKI SPRAGNIENI LATA. - Łączy ich pasja i kreatywność, ale każdy z nich ma swój sposób na zaczarowanie publiczności - zapowiada Novika.

  Tegoroczna trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata startuje 14 lipca we Wrocławiu. Potem zagości w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Lublinie, gdzie 15 września odbędzie się wielki finał połączony z Lubelskim Świętem Młodego Cydru. Artyści już zapowiadają, że na plenerowe lato szykują nowości! Będzie energetycznie i orzeźwiająco.

   


   

  - Cydr Lubelski Spragnieni Lata pokazuje najciekawsze osobowości polskiej sceny muzycznej - mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny projektu. - Stawiamy na naturalność, autentyczność i różnorodność. W tym roku zabrzmi hip-hop podrasowany jazzowymi klimatami w wydaniu Bitaminy; bardzo osobisty soul z nowego krążka Kasi Lins; alternatywny, wzbogacony elektronicznymi brzmieniami pop Marceliny i ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Maja Hyży – wystąpi w Hulakula Rozrywkowym Centrum Miasta

   

  Tegoroczną majówkę w Hulakula zaczynamy imprezą Maja Hyży: Live Act | DJ set. Ta bezpretensjonalna artystka wystąpi już w piątek 27 kwietnia w Hulakula Rozrywkowym Centrum Miasta.

  Jej kariera muzyczna nabrała rozpędu dopiero dzięki udziałowi w III edycji programu X-Factor, choć muzyka towarzyszyła Mai od najwcześniejszych lat dzieciństwa: zaczynając od Kołobrzegu, skąd pochodzi i gdzie wychowywała się, przez studenckie lata spędzone w Poznaniu, aż po Warszawę, gdzie obecnie mieszka.

   


   

  Udział w telewizyjnym programie okazał się strzałem w dziesiątkę. Zdobyła uznanie nie tylko jurorów, ale przede wszystkim publiczności. Dała poznać się jako utalentowana, mocno stąpająca po ziemi, a przy tym pełna pozytywnej energii dziewczyna obdarzona wyjątkową barwą i charakterystyczną głębią głosu.

  W marcu 2015 roku ukazał się jej debiutancki album W chmurach i już w pierwszym tygodniu sprzedaży dotarła na szczyt zestawienia Top ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  WIOSNA FILMÓW już od niedzieli

  w warszawskich kinach PRAHA oraz AMONDO

   W minioną niedzielę, 15 kwietnia wystartował 24. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. Widzowie w trakcie wydarzenia zobaczą 65 filmów, z których 20 to polskie premiery lub przedpremiery. Pokazy odbywać się będą w kinie PRAHA oraz kinie AMONDO.

  Bilety na każdy seans to koszt 12 złotych i można je już kupić zarówno przez Internet, jak i w kasach obu kin.

   


   

  WIOSNA FILMÓW odbywa się w tym roku w dniach 15–22 kwietnia. Przez cały festiwal widzowie zobaczą najlepsze filmy z najważniejszych festiwali, m.in. z Cannes, Berlina, Wenecji, Toronto, Karlowych Warów, Locarno, Montrealu, San Sebastián czy Sundance. WIOSNA FILMÓW prezentuje także nominowanych i laureatów Europejskich Nagród Filmowych oraz OSCARÓW, a także przegląd polskich obrazów ostatniego sezonu.

  15 kwietnia odbyło ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  PIĘĆ ODSŁON TRIUMFU - ŻOŁNIERZA, GENERAŁA, KONSULA,
                     CESARZA I ZESŁAŃCA, KTÓRY STAŁ SIĘ LEGENDĄ!

   


  „(…) Przejdziem Wisłę przejdziem Wartę
  będziem Polakami
  dał nam przykład Bonaparte
  jak zwyciężać mamy…”
  Mazurek Dąbrowskiego

   

  Po raz pierwszy w Polsce, od 20.04 do 30.06 br. w Pałacu Kultury i Nauki, w Warszawie - historia NAPOLEONA BONAPARTE ożyje na nowo! Wszystko dzięki światowej wystawie opowiadającej o życiu i karierze militarnej wybitnego taktyka i stratega, który odmienił dzieje ludzkości. Ta wyjątkowa ekspozycja jest największą kolekcją autentycznych przedmiotów należących do Napoleona, jakie kiedykolwiek były prezentowane w Polsce. Eksponaty zostały użyczone z obszernych zbiorów Fondation Napoléon oraz Musée de l’Armée Invalides z Paryża. Całość wzbogacona jest o multimedia, co pozwoli zwiedzającym na dokładne poznanie historii kryjącej się za każdym eksponatem. Wystawa jest podróżą w czasie poprzez PIĘĆ ODSŁON TRIUMFU wielkiego BONAPARTE. Poznamy ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Warszawska WIOSNA FILMÓW trwać będzie w tym roku w dniach 15–22 kwietnia. W ciągu ośmiu dni widzowie zobaczą najlepsze filmy z najważniejszych festiwali, m.in. z Cannes, Berlina, Wenecji, Toronto, Karlowych Warów, Locarno, Montrealu, San Sebastián czy Sundance. WIOSNA FILMÓW zaprezentuje także tytuły wskazane przez Europejską Akademię Filmową (Europejskie Nagrody Filmowe) oraz Amerykańską Akademię Filmową (Oscary) oraz przegląd uznanych polskich obrazów ostatniego sezonu.

  W programie Festiwalu znalazły się m.in.: uhonorowany wieloma nagrodami francuski dramat „120 uderzeń serca”, głośny obraz z Diane Kruger w roli głównej – „W ułamku sekundy”, „Obietnica poranka” – porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego z Charlotte Gainsbourg w roli głównej. Na Festiwalu swoją premierę będzie mieć również prezentowany w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie głośny dramat „Utoya, 22 lipca”, który opowiada o jednym z najczarniejszych ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  ZABAWA Z KULTURĄ. TRADYCYJNE ZABAWY I GRY AZJI

   

  wystawa dostępna dla zwędzających – 7.04.2018 - 30.09.2018


   

  Od 7 kwietnia 2018 roku w Muzeum Azji i Pacyfiku można będzie oglądać wystawę poświęconą tradycyjnym zabawom i grom azjatyckim. Celem wystawy jest przybliżenie polskiej publiczności historii gier, roli jaką odgrywają i treści kulturowych jakie niosą ze sobą. Ekspozycja będzie podróżą, przenoszącą nas w świat tradycyjnych aktywności podejmowanych na dziedzińcach indyjskich pałaców, japońskich klasztorów, w mongolskich jurtach i na polskich podwórkach. Wystawa jest skierowana nie tylko do osób zainteresowanych kulturą Wschodu. Jej tematyka przybliża kulturę azjatycką także dzieciom i młodzieży w jeden z najprzyjemniejszych sposobów – poprzez zabawę.

   


   

  „Zabawa jest starsza od kultury […]” – Johan Huizinga

  Zabawa jest najbardziej spontaniczną i pierwotną formą naszej aktywności. Na przestrzeni stuleci, niezależnie od wieku, języka czy miejsca, aktywność ludyczna była ważnym elementem ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Zdecydowanie zbyt długa zima zaczęła w końcu ewidentnie zmierzać ku końcowi, czas zatem pomyśleć o ciałku, które przez ostatnie pół roku nazbyt często (ale jakże słusznie) wygrzewaliśmy pod kocykiem na kanapie. O ciało najlepiej dbać z humorem i smakiem, w dobry humor wprawi oraz wybornych smaków dostarczy książka Kayli Itsines.

  „Ćwicz z Kaylą” wygląda, jakby z Instagrama wybrać najmilsze dla oka, najbardziej soczyste i energetyczne zdjęcia i przeobrazić je w wersję książkową. Nic dziwnego: Kayla doskonale wie, jak poruszać się po ścieżkach mediów społecznościowych – śledzą ją tu miliony fanek i fanów. Sprawdzone metody rozsądnego dbania o ich wymiar fizyczny, a zatem i duchowy (bo w zdrowym ciele, jak wiadomo, zdrowy duch) postanowiła zatem Kayla przenieść także na papier.

   


   

  A zaczęło się od tego, że kiedy pracowała w niewielkim klubie fitness zauważyła, że jej podopieczne i podopieczni krępują się przed wskoczeniem w kostium i wyskoczeniem na ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Amy Schumer odniosła karierę w dość bezwzględnym dla kobiet świecie standuperów głównie dzięki swej bezkompromisowości, olbrzymiej dawce autoironii ale i wiary we własne możliwości (wielokrotnie podkopywanej tak przez okoliczności zewnętrzne, jak złośliwe podszepty wielokrotnie wystawianego na szwank ego). I taka też właśnie jej książka: „Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach”. Co zresztą zwiastuje już sam tytuł, nawiązujący do ozdoby ciała może i wątpliwej, bo nieudolnie wykonanej, ale będącej hołubioną pamiątką bo pewnym (nieważne, czy lepszym, czy gorszym) etapie w życiu.

   


   

  Amy nie rozpamiętuje, nie użala się nad sobą, choć los i otoczenie nie szczędziły jej prztyczków, a nawet całkiem solidnych ciosów: od nieudanych (to czasem mało powiedziane) związków, przez ciężką chorobę ojca, czy spektakularny zjazd rodziców ze szczytu na dół finansowej drabiny społecznej. Wszelkie katastrofy opisuje Amy z taką swadą a jednocześnie urokiem, że czytelniczka bądź czytelnik myśli sobie: kurczę, mogłabym się z tą ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--