„Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy”

W tym roku Św. Mikołaj odwiedził Warszawę wcześniej niż zwykle – pierwszego dnia grudnia. Podczas koncertu rozbłysła światełkami wielka, mierząca 27 metrów choinka na placu Zamkowym i świąteczne dekoracje na Rynku Starego Miasta, Nowym Świecie i innych ulicach Warszawy. Błyszczały też gwiazdy stołecznej estrady.

Podczas koncertu zaśpiewali: Kuba Badach, Natalia Kukulska, Ania Rusowicz, chór  Sound’n’Grace i Andrzej Piaseczny. W przerwach pomiędzy ich występami odbywały się konkursy, wśród nich wokalny dla dzieci na zaśpiewanie kolędy i dla rodzin z wiedzy na temat filmu „Życie Pi”. Publiczność zabawiali też prowadzący imprezę Maciek Rock i Mamadou, który opowiadał o zwyczajach świątecznych w różnych zakątkach świata, nie tylko w Afryce. Wokaliści zaśpiewali przeboje własne, utwory świąteczne i z repertuaru innych wykonawców. Kuba Badach sięgnął do piosenek Andrzeja Zauchy, a Ania Rusowicz swojej mamy Ady Rusowicz. Na scenie pojawili się także specjalni goście – dzieci ze Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, którego ambasadorką jest Natalia Kukulska. Artystka nagrała wraz z nimi w listopadzie br. utwór „Kiedy świąt przyjdzie moment”. Można go było posłuchać po raz pierwszy podczas koncertu. Chór Sound’n’Grace rozpoczął swój występ od nastrojowej piosenki „I Believe I can Fly”. Nie zabrakło również kolędy w ich wykonaniu. Po tym występie Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz uroczyście zapowiedziała włączenie świątecznej iluminacji i wtedy choinka, plac Zamkowy i ulice centrum Warszawy rozbłysły tysiącami świateł. Przez kominek na scenie przybył Święty Mikołaj i rozdawał prezenty, wśród nich zaproszenia na przyszłe koncerty. Na zakończenie wystąpił Andrzej Piaseczny z zespołem, który starszymi i nowymi przebojami rozgrzał zmarzniętą już nieco publiczność.

 Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--