• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  Rozpoczęły się w niej również zajęcia edukacyjne z drukiem 3D.

   

  Warsztaty mają na celu pokazać dzieciom jak praktycznie skorzystać z możliwości drukarek 3D. Jego uczestnicy zdobywają wiedzę na temat technologii druku 3D, uczą się jak samodzielnie zaprojektować przedmiot do wydruku oraz biorą udział w kolejnych etapach jego powstawania. Dodatkowo, podczas każdych zajęć uczestnicy zapoznają się z historią powstania druku przestrzennego, jego obecnymi zastosowaniami i ciekawostkami na temat tej technologii.

   

  Już dziś w klubo-kawiarni dzieci moją możliwość zaprojektowania swojego dzieła i obserwowania procesu jego tworzenia.  Mniejsze projekty drukarka tworzy w 10-15 minut, na kompleksowe prace trzeba poczekać nawet do 3h.

   

   

  Pomysłodawczyni kawiarni z drukiem 3D, Anna Grotte-Wojniak, powiedziała: Moim celem jest pokazanie warszawiakom potencjału technologii druku 3D. I mam tu na myśli zarówno rodziców jak i dzieci. Przyszłe pokolenia będą otoczone obiektami drukowanymi w 3D, więc dlaczego nie uczyć ich już teraz, czym są nowe technologie. I pokazać ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Wyjątkowy film o niezwykłej artystce –przedpremierowy pokaz „AMY” w ramach Kocham Kino w Multikinie


  Multikino oraz Program 2 Telewizji Polskiej zapraszają  na pokaz intymnego, pełnego pasji, czasami szokującego i niemal hipnotyzującego filmu „AMY”
  w ramach projektu Kocham Kino w Multikinie – już 30 lipca o godz. 19:00. Pokaz specjalny z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości odbędzie się
  w Multikinie Lublin.

  Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.


  Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki?

  Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?


  "AMY" to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet


  ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni 24 lipca w Multikinie


  Być może to już po raz ostatni kiedy weźmiemy udział w Bitwie o Śródziemie… Najbardziej epicki i legendarny ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni odbędzie się już 24 lipca w 28 kinach sieci Multikino. W repertuarze: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, Władca Pierścieni: Dwie Wieże oraz Władca Pierścieni: Powrót Króla.  Wakacje to doskonały czas na niesamowitą przygodę, a najlepiej przeżyć ją w magicznym Śródziemiu wraz z bohaterami fenomenalnej trylogii J.R.R. Tolkiena. Wszystkie trzy części ekranizacji Władcy Pierścieni zaliczane są do przełomowych i najważniejszych filmów
  w historii kina. To jednocześnie najprawdopodobniej ostatnia szansa, aby zobaczyć je jedna po drugiej w rozszerzonych wersjach podczas ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni.


  W repertuarze:

  - Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - WERSJA REŻYSERSKA

  - Władca Pierścieni: Dwie Wieże - WERSJA REŻYSERSKA

  - Władca Pierścieni: Powrót Króla - WERSJA REŻYSERSKA


  ENEMEF: NOC WŁADCY PIERŚCIENI odbędzie się 24 lipca (piątek) jednocześnie ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  William Shakespeare
   KUPIEC WENECKI

   

   Premiera 3 października 2014  na Scenie im. G. Holoubka

  Pożyczka pod zastaw kawałka własnego ciała? Na takie ryzyko podyktowane przez żydowskiego bankiera Shylocka godzi się wenecki kupiec Antonio. Chce bowiem finansowo pomóc swojemu przyjacielowi Bassanio ubiegającemu się o rękę bogatej Porcji, a tylko Żyd może pożyczyć potrzebną sumę. Jednak kupiec musi w ciągu trzech miesięcy zwrócić dług, bo inaczej Shylock będzie mógł egzekwować spłatę kredytu.  

  „Komedia niedorzeczna, okrutna i genialna” – pisał o sztuce Tadeusz Boy-Żeleński. Shakespeare przygląda się w niej grze pozorów, naturze przyjaźni i nienawiści, ksenofobii i rasizmowi. Pyta, czym jest prawo i sprawiedliwość. Bo czy rzeczywiście Shylock okaże się taki okrutny? O co naprawdę toczy się spór między nim a sprytnym bankierem? Dlaczego wreszcie Antonio podejmuje tak wielkie ryzyko, by pomóc przyjacielowi?

     Przekład: Piotr Kamiński
  Reżyseria: Aldona Figura
  Scenografia i kostiumy:  Aneta Suskiewicz
  Ruch sceniczny: Anna Iberszer
  Muzyka ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Amy  – młoda dziewczyna ze starą duszą

  Tak powiedziała o Amy Winehouse jedna z osób w filmowym dokumencie Asifa Kapadii  „Amy”.

  To jedno zdanie mogłoby już wystarczyć za całą opowieść o Amy.   A może mogłoby być też epitafium na grobie zmarłej tragicznie dziewczyny, która wcale nie chciała zostać gwiazdą, chciała po prostu śpiewać, jak sama mówiła.  „Nie sądzę, żebym w ogóle stała się sławna. Myślę, że bym sobie z tym nie poradziła” jakież to – niestety – prorocze słowa Amy, które wypowiedziała niedługo przed czasem  swoich największych sukcesów muzycznych.

   


  No właśnie, czy to grad nagród i sława, które spadły na nią tak szybko, niespodziewanie i intensywnie były powodem jej bardzo smutnego zjazdu po równi pochyłej?  Czy może - poczucie odrzucenia przez ojca, który odszedł od rodziny, gdy Amy była nastolatką, a potem nagle odnalazł się w chwili jej największych sukcesów muzycznych? Depresja, narkotyki ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

      Książka Kompleks Pałacu. Społeczne życie stalinowskiego wieżowca w kapitalistycznej Warszawie autorstwa mieszkającego w Wielkiej Brytanii antropologa, Michała Murawskiego, jest analizą funkcjonowania warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki w tkance miasta – zarówno fizycznej, jak i społecznej. Obiektem zainteresowań autora jest obecność Pałacu poza jego murami, w różnych dziedzinach życia w Warszawie. Tytułowy „kompleks Pałacu” opiera się na dwuznaczności słowa „kompleks” w języku polskim. Odnosi się zarówno do emocji warszawiaków związanych z Pałacem i jego kłopotliwej obecności w samym środku miasta (psychologiczne znaczenie słowa „kompleks”), jak i do funkcji tej budowli w mieście, a raczej jej wielofunkcyjności i złożoności relacji, w które wchodzi zarówno na poziomie urbanistyczno-architektonicznym, jak i społecznym („kompleks” jako zbiór elementów stanowiących całość).

      Murawski analizuje „kompleks Pałacu” na sześciu różnych poziomach interakcji między budowlą a Warszawą: polityczno-ekonomicznym, społecznym, przestrzenno-estetycznym, semiotyczno-dyskursywnym oraz „nietypowym”. Na podstawie tych rozważań dochodzi on do wniosku, że ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  FILMOWE ŚRODY W KINOTECE!


  Kinoteka zaprasza na wyjątkowe „Filmowe środy”.

  W każdą środę widzowie odwiedzający Kinotekę będą mogli zobaczyć wiele doskonałych tytułów w cenie 15 zł za bilet.

   


  W kolejną  „Filmową środę” 22 lipca w Kinotece będzie można zobaczyć za jedyne 15 zł m.in.:

  Premierowo:


  „Z dala od zgiełku”

  Nowa ekranizacja klasycznej powieści Thomasa Hardy’ego – autora sfilmowanej przez Romana Polańskiego “Tessy d’Urberville” – zaliczanej do arcydzieł literatury angielskiej. Anglia, połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene dziedziczy wielką farmę i postanawia walczyć o jej utrzymanie i swą niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Trzech z nich rywalizuje o jej względy, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu. W rolach głównych: nominowana do Oscara Carey Mulligan (”Wielki Gatsby”, ”Drive”), Michael Sheen (”O północy w Paryżu”, saga ”Zmierzch”), Matthias Schoenaerts (”Loft”, ”Rust and Bone”), Tom Sturridge (”W drodze”, ”Vanity Fair”) i Juno Temple (”Mroczny Rycerz powstaje”, ”Czarownica”). Reżyseria ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Macie czasem wrażenie, że w Waszych głowach "coś" się dzieje? Że jakieś małe postaci urządzają tam sobie nie lada zabawę? Że ktoś steruje Waszymi reakcjami i na głupią zaczepkę partnera/partnerki, dziecka czy kolegi z pracy zamiast odpowiedzieć uśmiechem, wpadacie w złość zmieszaną ze smutkiem i lekką nutą wstrętu? A może są dni, kiedy wstajecie z łóżka i cała radość tak jakby przepadła bez śladu?


  Drodzy czytelnicy, to nie jest artykuł o początkowych objawach depresji ani o dziwnych głosach w głowie, po prostu, być może, najzwyczajniej w świecie zgubiła się Wam Radość! Takiej niecodziennej (a może zupełnie codziennej)  przypadłości nabawiła się Riley - bohaterka nowej animacji Pixara "W głowie się nie mieści" (Inside out).

  Ale od początku. Umysłem 11-letniej Riley rządzą emocje - radość, smutek, strach, obrzydzenie i złość. W centrali, za pomocą układu sterowania rodem ze statku kosmicznego żyją, śledzą i ingerują w życie bohaterki Emocje a pieczę nad wszystkim ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--