• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Kinoteka zaprasza na wyjątkowe „Filmowe środy"


  W każdą środę widzowie odwiedzający Kinotekę będą mogli zobaczyć wiele doskonałych tytułów w cenie 15 zł za bilet.  W kolejną  „Filmową środę” 15 lipca w Kinotece będzie można zobaczyć za jedyne 15 zł m.in.:

  Premierowo:

  „Cena sławy”

  Koniec lat 70. Oszust Eddy (Benoit Poelvoorde) wychodzi z więzienia po odsiadce za drobne przestępstwa. Na zewnątrz czeka na niego stary kumpel Osman (Roschdy Zem). Pozwala, by Eddy zatrzymał się u niego, a w zamian zaopiekował się jego 7-letnią córką Samirą, której matka przebywa w szpitalu. Zbliża się Boże Narodzenie. Eddy, chcąc pomóc przyjacielowi, zdobyć pieniądze na leczenie żony i przywrócić dziewczynce matkę, wpada na szalony pomysł. Zainspirowany telewizyjną informacją o śmierci Charliego Chaplina oraz niewyobrażalnym majątku, jaki pozostawił po sobie, postanawia wykraść trumnę z ciałem aktora i zażądać okupu od jego rodziny.

  „Wojna Imperiów”

  Huo An (Jackie Chan) dowodzi ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  „Las” – wystawa sztuki Józefa Wilkonia


        Na dziedzińcu Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania „wyrósł” tajemniczy las, w którym pojawiły się niezwykłe zwierzęta. Do 31 sierpnia br. W siedzibie uczelni przy ul. Rejtana 16 można oglądać świetną wystawę rzeźb i ilustracji Józefa Wilkonia.
      To wydarzenie artystyczne uświetnia 20-lecie istnienia WSEiZ i podkreśla ważną rolę ekologii we współczesnym świecie. Na wystawie zobaczymy swego rodzaju drugie wcielenie lasu, gdyż to z niego pozyskany został materiał do stworzenia całości ekspozycji. W oryginalnej scenografii autorstwa Inez Krupińskiej wykonanej z tektury i papieru znajdują się ilustracje i rzeźby zwierząt, przede wszystkim leśnych, które Józef Wilkoń stworzył z drewna, a w większości z nich wykorzystał naturalne kształty gałęzi, lub konarów drzew.
      Józef Wilkoń (ur. w 1930 r.) – ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych jest artystą znanym i nagradzanym w Polsce i zagranicą. Ukończył Akademię Sztuk ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA

  15 – 21 czerwca 2015 r.  to były ekscytujące dni dla miłośników teatru, a szczególnie dla jego małej – w sensie dosłownym – ale bardzo ważnej części, mowa tu o monodramie.

  Jest to prymarna forma kontaktu i przekazu między ludźmi. Gdzieś tam, w mrokach historii nasi przodkowie z jaskiń, przy pierwszych ogniskach, w ten właśnie sposób przekazywali sobie informacje. Nie tylko prostą werbalizacją. Dla lepszego efektu wzmacniali ją modulacją głosu, mimiką, gestykulacją, mową całego ciała, używali rekwizytów. Nawet, gdy było to sprawozdanie ze zbiorowego polowania, czy wyprawy wojowników, to zaszczytu przekazania informacji reszcie plemienia, dostępował ten najważniejszy, najstarszy rangą, wyróżniający się.

  Ten schemat trwa od początku ludzkości, a nawet na przestrzeni dziejów utrwalał się. Od najdawniejszych wieków, we wszystkich obrzędach, wierzeniach i religiach, zawsze jest ten jeden, najważniejszy, prowadzący ceremonię kapłan. W naszych czasach, we wszystkich religiach na całym świecie, nawet w sytuacji ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  New Age Bollywood: Premiera indyjskiej komedii "My Big Fat Bride"


  Zapraszamy na polską premierę indyjskiej komedii "My Big Fat Bride" ("Kochanego ciała nigdy za wiele") - pokaz odbędzie się w niedzielę 5 lipca o godz. 19:00 w Lunie!
  Przed pokazem zapraszamy na poczęstunek i pokaz tańca hinduskiego

   


  Są lata 90-te, magnetofon kasetowy odchodzi do lamusa, płyty CD stają się ostatnim krzykiem mody, a pewne aranżowane przez rodzinę małżeństwo okazuje się być kompletnym nieporozumieniem. On jest nieśmiałym entuzjastą muzyki prowadzącym sklep z nagraniami w Haridwarze, ona chciałaby zatańczyć przy dźwiękach orkiestry na własnym ślubie. On ma koszmary związane z oblaniem egzaminu z angielskiego, ona próbuje swoich sił jako nauczycielka. Teraz są małżeństwem i powinni razem iść przez życie, jednak on wciąż z trudem usiłuje złapać równowagę podczas ich wspólnej „jazdy” i nie chodzi tu jedynie o skuter... Począwszy od przełamywania strachu przed angielskim po naukę właściwego postępowania z ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Wakacyjne wystawy w Lunie 

  sezon 2014/2015

   

  Cykl Wakacyjne wystawy w Lunie to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. W serii znajduje się pięć ekspozycji, które zostały sfilmowane w okresie pomiędzy październikiem 2014 a majem 2015.


  Cykl przygotowany specjalnie na potrzeby warunków kinowych pozwala wszystkim wielbicielom sztuki rozkoszować się pięknem największych w historii malarstwa dzieł na wielkim kinowym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD.
  Obrazy będzie można oglądać z różnych perspektyw, zaś wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.
  Serię można oglądać w wakacyjne niedziele w dwutygodniowych odstępach, począwszy od 5 lipca.

  Bilety w cenie 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

  Po projekcji odbędzie się darmowy pokaz najnowszego dzieła studia Newborn – „Warszawa 1935. Wola.”

   

  Harmonogram wystaw:

  5 lipca, godz.15:00

  Odsłona I - Henri Matisse ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Muzyka, która opowiada – Enter Enea Festival


  Na początku czerwca pod Poznaniem, nad Jeziorem Strzeszyńskim, odbyła się piąta edycja festiwalu Enter. Tym razem Leszek Możdżer, jego dyrektor artystyczny, zaproponował publiczności nie najłatwiejsze połączenie jazzu i poezji oraz z powodzeniem przypomniał, że jazz to muzyka wciąż żywa, która doskonale sprawdza się poza salą koncertową.


  Pierwszy dzień festiwalu rozpoczął się koncertem Sorin Zlat Trio. Liderem zespołu jest rumuński pianista, który, co rzadko spotykane, sam nauczył się grać na fortepianie, w dodatku zaledwie dziewięć lat temu. Ze sceny popłynęły dźwięki-opowieści. Chociaż bez słów, muzycy snuli niespieszne historie, o miłości, o tęsknocie, o przemijaniu. Leszek Możdżer, zadbał w ten sposób o wstęp do kolejnych części wieczoru. Wstęp, dzięki któremu przejście z muzyki do słów stało się zupełnie naturalne.
   


  „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” to spektakl wybitny. Już sam tekst Mirona Białoszewskiego z wielką dosłownością ukazuje dramat młodych ludzi, kt ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  AIOLI MINI


  Nasz ogródek w tym roku stanie się Waszym ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu! :)
  Zupełnie nowa aranżacja sprawi, że już każdy będzie wiedział gdzie w Warszawie jest najpiękniejszy ogródek! :)

  CO SZYKUJEMY?

  Skoro ogródek no to musi być dużo kwiatów!
  Z tej okazji szykujemy dla Was mały targ kwiatów- będzie można coś kupić, porozmawiać o roślinach, popatrzeć i wymienić się opiniami.

  Oprócz tego, na Waszą prośbę tego dnia zagoszczą u nas LODY! SPECJALNIE DLA WAS i dla Waszych pociech tego dnia będzie można kupić na specjalnym stoisku ICE POPS.

  Skoro będą targi kwiatowe to oczywiście ubrania też muszą być! Tego dnia Plac Konstytucji opanują ubrania vintage! Do obejżenia i do kupienia.

  FOTOBUDKA- bez niej ani rusz! Jak świętować otwarcie ogródka to na całego, a takie świętowanie trzeba przecież upamiętnić ♥

  Zabierzcie ze sobą również pociechy- moc atrakcji dla nich gwarantowana! Będzie animatorka ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  Przed spragnionymi letnich wypraw staje odwieczne pytanie - gdzie postawić swoją podróżniczą stopę, gdzie można liczyć na zapierające dech w piesiach rozrywki, jednym słowem - gdzie wybrać się na wakacje? Niezależnie od tego czy Wasze serca biją mocniej na widok szczytów górskich, czy też tęsknią za gorącym piaskiem to śpieszymy poinformować, że na mapie Polski pojawiło się nowe, interesujące miejsce. W samym sercu toruńskiej starówki, w budynku gdzie w XIX wieku mieściła się fabryka pierników rodziny Wesse powstało MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA.

  Muzeum o tyle wyjątkowe, że ukazujące piernik w zupełnie nowym świetle. Zaczynamy od piwnic, gdzie mieści się przekazany przez Fabrykę Cukierniczą "Kopernik" autentyczny piec przemysłowy. Uruchomienie go zajmowało 8 godzin - prawdziwa zabawa dla cierpliwych. Możemy zobaczyć, jakie formy piernikowe królowały w zamierzchłych czasach.

   

   

   

   


  Pierwsze piętro pokazuje piernik w jego "naturalnym" otoczeniu - w kuchni,  sklepie, kawiarni czy na pace dostawczego Żuka. Zgrabnie zaaranżowana przestrzeń zachęca do ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--