WIELKIE WYDARZENIE W SYLWESTRA!

Przed nami jedyny koncert Aleksandry Kurzak w tym roku w Polsce!

Artystka wystąpi podczas Gali Sylwestrowej, która odbędzie się w Sali Kongresowej PKiN.

W ten wyjątkowy wieczór gośćmi znakomitej śpiewaczki operowej będą: wielki włoski tenor Francesco Demuro oraz doskonała aktorka i znakomita wokalistka Anna Dereszowska i muzyk, multiinstrumentalista, a także showman Maciej Miecznikowski. Solistom towarzyszyć będzie znakomita orkiestra Sinfonia Varsovia, którą pokieruje rosyjski dyrygent maestro Evgeny Volynskiy.

Usłyszymy najsłynniejsze arie Giacomo Pucciniego, Richarda Straussa, Franza Lehara oraz przeboje musicalowe i popularne piosenki.

Stołeczna Estrada już od kilkunastu lat organizuje wyjątkowe wydarzenia sylwestrowe w najbardziej reprezentacyjnych salach koncertowych stolicy.

Udział  najlepszych polskich i zagranicznych artystów sprawia, że imprezy te zyskują najwyższy prestiż i uznanie publiczności.

 

Aleksandra Kurzak

Zjawiskowy sopran, który można usłyszeć w najbardziej prestiżowych operach i salach koncertowych świata.

Niezwykły głos i kunszt wykonania daje artystce pozycję niekwestionowanej międzynarodowej gwiazdy.

W najbliższym czasie Aleksandra Kurzak wystąpi jako Adina  w „Napoju Miłosnym” w ROH Covent Garden  oraz Gran Teatre de Liceu w Barcelonie, Violetta w „Traviacie” we Frankfurcie ,Gilda w „Rigoletto” w Zurichu oraz Marie w „Córce Pułku” w Wiedeńskiej Operze.

 

Francesco Demuro

Włoski tenor, jedna z najbłyskotliwszych karier artystycznych ostatnich lat.

Jego sukcesy na ważnych scenach muzycznych: tokijskiej Suntory Hall, mediolańskiej         La Scali i Opery Wiedeńskiej zostały dostrzeżone przez międzynarodową  krytykę i gorąco przyjęte przez publiczność.

W roku 2011 zebrał znakomite recenzje śpiewając Traviatę na otwarciu sezonu letniego w amfiteatrze Arena di Verona, a jego debiut na deskach Opery Królewskiej w przedstawieniu Gianni Schicchi pod batutą maestro Pappano był ogromnym sukcesem. 

Artysta w najbliższej przyszłości wystąpi w: Cyganerii w Seattle, Traviacie na deskach oper we Frankfurcie, Bastylii, Berlinie, w Operze Wiedeńskiej, Metropolitan Opera w Nowym Jorku i w londyńskiej Operze Królewskiej, Falstaffa w La Scali i Così fan tutte w San Francisco.

Anna Dereszowska

Sympatię widzów zaskarbiła sobie rolami serialowymi i filmowymi w: „Złotopolskich”, „Tango z aniołem”,  „Testosteronie” oraz „Lejdis”. Poza ekranem aktorkę moża było oglądać na scenach teatralnych, między innymi w spektaklu „Cyd” „Zamknięty świat”, „Bożyszcze kobiet”. Wkrótce zobaczymy ją w spektaklu „Rzeź”, Teatrze 6 Piętro, w której zagra jedną z głównych ról.

Na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej zdobyła główną nagrodę – widzowie właśnie ją  uznali za najlepszego wykonawcę. Jesienią wydała swoją pierwszą solową płytę - „Już nie zapomnisz mnie” z kompozycjami Henryka Warsa w nowych aranżacjach.

 

 

 Maciej Miecznikowski

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych i koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego „Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów.

 

Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w roku 2012 rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową, autorską płytą. Współzałożyciel Fundacji WIEMY CO JEMY Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia , której celem jest promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności prawidłowego odżywiania, w oparciu o najnowsze dowody naukowe.

 

Sinfonia Varsovia

Jedna z najlepszych europejskich orkiestr, znana ze współpracy z Yehudi Menuhinem i Marc Minkowskim oraz obecnym dyrektorem artystycznym Krzysztofem Pendereckim.           Występując w  wielu prestiżowych salach na całym świecie towarzyszyła solistom tej miary, co Martha Argerich, Teresa Berganza, Placido Domingo, Mischa Maisky czy Kiri Te Kanawa.

 

 

Bilety na Galę Sylwestrową  już w sprzedaży.

 

Punkty dystrybucji: Stołeczna Estrada, ul. Marszałkowska 77/79, tel. 849 91 31 sylwester@estrada.com.pl, sprzedaż w godzinach 9:00-16:00, płatność tylko gotówką, SDH „SEZAM” 671 30 88, 0 602 838 646 oraz sieć sprzedaży Eventim (www.eventim.pl) i EBilet (www.ebilet.pl).

Więcej informacji na: www.estrada.com.pl

 

KONKURS Do wygrania podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Aby wziąć udział w losowaniu, należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

Z jaką zagraniczną operą związana jest Aleksandra Kurzak?

Zgłoszenia należy wysyłać na adres ewa@kulturalnie.waw.pl, w temacie wpisując "SYLWESTER". Czekamy na nie dziś, od 18.30 do końca dnia. Zwycięzca otrzyma od nas odpowiedź. Powodzenia!

Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--