GRAWITACJA PRZYCIĄGA!

12.12.09 r. mieliśmy przyjemność gościć  na otwarciu klubokawiarni Grawitacja (ul. Browarna 6). W swoim założeniu klub ma być miejscem pełnym entuzjazmu dla szeroko pojętej sztuki i jej wielbicieli, którzy przy okazji chętnie napiją się smacznej kawy.

I dokładnie tak jest.

Sama Grawitacja podzielona jest na dwa sektory: pasywny i aktywny.

Parter to przestrzeń  obejmująca dwie sale, centrum jednej stanowi bar, drugiej scena. Oba pomieszczenia utrzymane są w przyjemnej dla oka kolorystyce, która zanadto nie rozprasza i działa uspokajająco. Wygodne kanapy i bardzo dobra kawa. Niezmiernie miłe zaskoczenie stanowiło dodawanie do zamówienia ciasteczka z wróżbą. Tu można odpocząć.

Pierwszy wieczór Grawitacji okraszony był świetną muzyką (dj’e DEF i DTL oraz Dawid Lipski Band), która idealnie wpasowywała się w specyfikę tego miejsca. Ciekawa wystawa komiksu - niestety mało widoczna i ciężka do podziwiania, bowiem komiks wymaga bliskiego kontaktu wzrokowego, a żeby takowy nawiązać trzeba poprzeszkadzać innym gościom siedzącym na kanapach.

Podziemia od pierwszych chwil wywołały mój totalny zachwyt mocną, soczystą kolorystyką oraz zindywidualizowanym wystrojem każdego z pomieszczeń. „Wlepkowa” akcja grupy Massmix była bardzo dobrym pomysłem na to, aby każdy z gości po trosze sam przystrajał klub. Wystarczyło trochę inwencji. Tak samo zresztą jak z tablicą znajdującą się na parterze, na której każdy mógł zostawić autograf.

Poziom minus jeden to strefa, która będzie zapewne ciekawszą stronę  Grawitacji. To tam znajduje się idealne miejsce dla realizacji wystaw, pokazów filmów i animacji. Odseparowanie od ulicy nadaje podziemiom intymnego charakteru, który często niezbędny jest przy obcowaniu ze sztuką.

Grawitacja jest miejscem o dużym potencjale. Przystosowana właściwie do każdego przedsięwzięcia artystycznego na pewno zainteresuje sobą szerokie grono osób związanych kulturalną stroną Warszawy.


                            tekst: Anna Strząska

foto : Katarzyna Gwóźdź

Kategoria: Recenzje miejsc | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--