THETonacja -  „Z  KLASYKĄ PRZEZ  WIEKI

Koncert studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Biblioteka i Muzeum SGGW - kampus na Ursynowie

21 listopada 2012 r.

 

Bardzo dobra wiadomość dla studentów SGGW i mieszkańców Ursynowa! Po wydłużonej przerwie wakacyjnej, wznowione zostały koncerty  współorganizowane przez dwie uczelnie – Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego (gospodarz) i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (występujący artyści), odbywające się w budynku Biblioteki i Muzeum SGGW, w kampusie tej uczelni, na Ursynowie.

Na otwarcie sezonu koncertów w roku akademickim 2012/2013, UMFC zaproponował DETONACJĘ!! Na samym wstępie, w czasie zapowiedzi okazało się, że tak naprawdę, to zespół studentów i absolwentów UMFC nazywa się –  THETonacja – i gra muzykę klasyczną. Taki był zresztą tytuł koncertu – „Z klasyką przez wieki”.

Lider zespołu  – Joachim Łuczak (I skrzypce) – oprócz grania, prowadził  również konferansjerkę i bardzo ciekawie zapowiadał  i komentował kolejne utwory.

Cały koncert stanowił prawdziwą ucztę dla melomanów, którzy usłyszeli wybór klasycznych  utworów różnych gatunków muzyki: od Mozarta, poprzez tango, bossa novę, western, ragtime, jazz, polską melodię, aż po pop M. Jacksona!

Publiczność dała wyraz swojemu zadowoleniu, nagradzając młodych  - ale już odnoszących duże sukcesy – artystów, długotrwałymi brawami. Oczywiście duże brawa należą się również obydwu warszawskim uczelniom, za cykliczne stwarzanie możliwości obcowania ze sztuką przez duże S, nie tylko studentom ale również okolicznym mieszkańcom.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejne koncerty i zapowiedzieli liczne niespodzianki repertuarowe.

 

Kwartet smyczkowy: THETonacja

 

Joachim Łuczak - I skrzypce

Joanna Gręziak - II skrzypce

Justyna Kostrzoń - altówka

Kamila Wyrzykowska - wiolonczela

 

PROGRAM koncertu:

 

W.A. Mozart - Eine Kleine Nachtmusic cz.I

C. Gardel - Por una Cabeza

E. Bernstein - The Magnificent Seven

A.C. Jobim - Chega de saudade

J. Scott  - The Fascinator

Naturally 7 - Ready or Not

Claude Debussy - Dziewczyna o włosach jak len

D. Ellington - Don`t get around much anymore

B. Gaudio - Can`t take my eyes off you

M. Grechuta - Dni, których jeszcze nie znamy

M. Jackson - Thriller 

 

Tekst: Krzysztof Stopczyk

FOTO: Paweł Pudło

 

 

 Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
THETonacja Z KLASYKĄ PRZEZ WIEKIredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--