Fuck For Forest: wolna miłość czy zniewolony umysł?

Zapraszamy na pokaz filmu oraz dyskusję
Prowadząca: Karolina Sulej - doktorantka Instytutu Kultury Polskiej UW, dziennikarka freelancera, związana przede wszystkim z Wysokimi Obcasami.
Goście:
-- Agnieszka Graff - pisarka, tłumaczka i publicystka, związana z ruchem feministycznym
-- Urszula Jabłońska - dziennikarka, autorka reportażu o grupie Fuck For Forest opublikowanego w Dużym Formacie
-- Jaś Kapela - pisarz, poeta, członek zespołu "Krytyki Politycznej".
-- Michał Piróg - tancerz, choreograf, aktywny działacz na rzecz projektów ekologicznych

Kino Luna, 29 listopada 2012, godzina 20:30

Zwiastun filmu:

Konkurs! Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na to wydarzenie! Aby wziąć udział w losowaniu, należy wysłać na adres marta@kulturalnie.waw.pl wiadomość zawierają imię i nazwisko, w temacie wpisują "FFF". Na zgłoszenia czekamy dziś (24 listopada) od 14.45 do 15.15. Zwycięzcy otrzymają od nas odpowiedź Powodzenia!
Fuck For Forest

reż. Michał Marczak, Polska/Niemcy 2012, 85 min

Największy talent polskiego kina, zdobywca Nagrody Magicznej Godziny na PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL za „Koniec Rosji”, powraca z „Fuck For Forest” – najbardziej kontrowersyjnym filmem roku!

PREMIERA - 23 LISTOPADA 2012


Młody Norweg Danny zawsze miał trudności z otoczeniem. Po raz kolejny próbuje odnaleźć miejsce dla siebie. W Berlinie spotyka grupę Fuck for Forest, która gromadzi pieniądze na  ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w Internecie. Wszystkie filmy są własnej produkcji, do której czasami zapraszani są również przechodnie na ulicy. Członkowie grupy głęboko wierzą w to, że wyzwolą świat z seksualnych zahamowań.  Danny czuje się świetnie w nowym otoczeniu,  które łączy hedonizm z aktywizmem. Fuck for Forest zbiera 420 000 euro i jedzie do Amazonii kupić ziemię, aby oddać ją za darmo Indianom.  W Amazonii napotykają jednak nieprzewidziane okoliczności. „Fuck for Forest” Michała Marczaka stał się sensacją tegorocznego 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, zdobywając główną nagrodę w konkursie filmów dokumentalnych. Film został zaproszony na renomowane festiwale filmowe, między innymi w Rotterdamie, Nowym Jorku (Tribeca) oraz Toronto (Hot Docs). Film wejdzie na ekrany kin w Niemczech, Norwegii i Wielkiej Brytanii w 2013 roku.

Wybrane festiwale i nagrody:

2012 - Nagroda główna w konkursie filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Kategoria: Magazyn Sztuki Dokumentu


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--