Sound of Mexico na UMFC

18 listopada 2012 r.

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Sala Kameralna im. Henryka Melcera

Tańce i fantazje – program meksykańskiej muzyki gitarowej

 

Dzięki współpracy Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Ambasady Stanów Zjednoczonych Meksyku, w niedzielny wieczór - 18 listopada, w Sali Kameralnej im. H. Melcera, na UMFC, odbył się koncert gitarowy, będący częścią międzynarodowego projektu Sound of Mexico.

Dwóch młodych, meksykańskich artystów - Santiago Gutierrez Bolio i Santiago Lascurain -  dało pokaz swojej wirtuozerskiej gry na gitarach.

Wystąpili w repertuarze:

 

Trzy chmury  - Dusan Bogdanovic

Fantazja egzotyczna - Tomas Barreiro

Wariacje i finał  – Manuel Ponce

Allegro  - Manuel Ponce

Śpiewanie  - Mariio Lavista

Czarodziejski taniec - Santiago Gutierrez Bolio

 

W słowie wstępnym J.E. Ambasador Meksyku powiedział m in., iż kultura ( muzyka ), jest tym wspaniałym spoiwem - pomostem, który łączy i przenika różne kraje, czy wręcz kręgi kulturowe. I faktycznie pomimo, iż w czasie tego wieczoru licznie zebrani goście nie usłyszeli tradycyjnych melodii latynoamerykańskich, a raczej trudny repertuar dla koneserów, jednak gorące brawa na zakończenie wieczoru, świadczyły o tym, że młodzi artyści bardzo spodobali się warszawskiej publiczności.

Organizatorom tego koncertu – czyli Ambasadzie Meksyku i Uniwersytetowi Muzycznemu Fryderyka Chopina - należą się słowa uznania za stworzenie możliwości wysłuchania muzyki gitarowej, granej na tak wysokim poziomie.

 

FOTO: Jarosław Budzyński

Tekst: Krzysztof Stopczyk

 

 

 

 

 Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--