Coma

Support: None, Whingsperig

 

16,17 listopada 2012, godzina 18:30

Klub Stodoła


 

KONKURS: Wygraj podwójny bilet koncert Comy! Aby wziąć udział w losowaniu, prześlij na adres ewa@kulturalnie.waw.pl wiadomość, zawierającą Twoje imię i nazwisko, w temacie wpisując "COMA" + wybrany termin. Na zgłoszenia czekamy dziś (13 X) od 19.30 do 20.30. Zwycięzca otrzyma od nas odpowiedź (do końca dzisiejszego dnia). Powodzenia :)

 

 

Zespół Coma powstaje w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka. Po wielu miesiącach poszukiwań ustala się skład zespołu: Piotr Rogucki - wokal, Marcin Kobza - gitara, Dominik Witczak - gitara, Rafał Matuszak - gitara, Tomasz Stasiak - perkusja. Zespół podpisuje kontrakt fonograficzny i jesienią 2003 roku przystępuje do nagrania debiutanckiego albumu – „Pierwsze wyjście z mroku”. Płyta ukazuje się w maju 2004 i przynosi grupie wiele nagród. Krążek zostaje nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku - rock. Druga płyta ukazuje się w maju 2006, pod tytułem „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży. Przed nagraniem trzeciego albumu COMĘ opuszcza wieloletni współpracownik, perkusista Tomek Stasiak. Miejsce za bębnami zajął Adam Marszałkowski. Płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia - od poczęcia aż do śmierci. Płyta „Hipertrofia”, która w dniu premiery pokryła się platyną, osiągnęła status Podwójnej Platyny. Nagrania kolejnego krążka kończą się w lipcu 2011. Na początku września zespół ujawnia pierwszy, jak się okazuje, kontrowersyjny singiel - „Na pół”, który w tytułowy sposób dzieli fanów. Jedni przyjmują go z euforią, drudzy z dystansem. Wszelkie wątpliwości zostają rozwiane, gdy album pojawia się 17 października 2011 na rynku. Płyta zyskuje status złotej w tydzień po premierze.

15 - czyli jesienna trasa koncertowa zespołu COMA, to okazja by wraz z łódzką grupą uczcić wspólnie 15 rok ich działalności. Z racji tak doniosłego wydarzenia nie obejdzie się bez specjalnego programu. Każdy z fanów ma swoich faworytów, jednak nie sposób sprostać oczekiwaniom wszystkich, tradycyjny koncert rządzi się nieugiętymi zasadami, nie można zagrać całego repertuaru. Postanowiliśmy na tej trasie zdać się na los - tej jesieni wybór piosenek będzie należał do specjalnie zaprojektowanej maszyny losującej! Każdy koncert będzie miał inną niepowtarzalną formę, nie zabraknie historycznych dodatków, wspomnień, wzruszeń, ciekawostek i dobrego scenariusza, podanych w niezmiennym dla zespołu lekko teatralnym i mocno pożywnym rockowym sosie. Dodatkowo będzie to unikalna szansa by usłyszeć rzadko wykonywane przez zespół utwory, których nie było na koncertach od lat!

 

Bilety w cenie: 49 pln - przedsprzedaż oraz 56 pln w dniu koncertu

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club);

Sprzedaż internetowa: Ebilet ( http://www.ebilet.pl ), Ticket Pro (www.ticketpro.pl),

Eventim ( www.eventim.pl).

 

Na pół

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4Tn8aqREtLU

 

Los Cebula i Krokodyle Łzy

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mlC0VDfp7PA

 

 

 


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--