„Staliśmy na stoku nad rzeką, obejmowaliśmy się i było nam tak wesoło, że nie da się tego opisać. Dlatego, że znów byliśmy razem.”

-fragment powieści „Bracia Lwie Serce”

Jest nam niezmiernie miło oddać w Państwa ręce kolejny audiobook Wydawnictwa Jung-off-ska. Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren, która tym razem w poetyce fantasy pisze o walce dobra ze złem, braterskiej miłości i wartościach, które czynią nas prawdziwymi ludźmi - „Są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem” – brzmi główny motyw tej książki.

 

A jak powstała? Pewnego poranka Astrid Lindgren jechała pociągiem nieopodal jeziora Fryken. Za oknem jej oczom ukazał się zachwycający krajobraz. Mijała bajkową krainę, w której wszystko było pokryte białym szronem. Śnieżna mgła i piękno różowego nieba o świcie sprawiało wrażenie jakby znalazła się w innym świecie. Astrid zapragnęła opisać to miejsce.  Ale jak nazwać krainę nie z tego świata? Nan-gi to słowo, które mały wnuk Astrid wymyślił sam, a nikt z jej bliskich nie potrafił zrozumieć jego znaczenia. Chłopiec używał go bardzo często a Astrid zastanawiała się, kim lub czym Nan-gi może być... Tak w 1973 roku powstała magiczna kraina Nangijali, w której zamieszkali dwaj bracia, dwaj współcześni chłopcy – a jak do tego doszło? Dowiedzcie się sami.

„Bracia Lwie Serce” to uniwersalna, poruszająca opowieść, która oczarowała dzieci i dorosłych na całym świecie.

OPIS:

Głównymi bohaterami są dwaj bracia. Starszy Jonatan i młodszy Karol (zwany Sucharkiem). Akcja książki rozgrywa się w Nangijali, krainie, która mieści się po drugiej stronie gwiazd i z której pochodzą wszystkie bajki. Bracia mieszkają szczęśliwie w Dolinie Wiśni, aż do dnia, kiedy ich spokojowi zaczyna zagrażać zły Tengil i okrutna Katla. Bracia wyruszają w niebezpieczną w podróż, aby bronić wolności i szczęścia mieszkańców Nangijali. Co chwilę muszą wykazywać się sprytem i odwagą, pokonywać własne słabości i co najważniejsze - narażać własne życie dla dobra innych.

Zapraszamy do magicznej krainy, w której wszystko jest możliwe...

 

 

DALSZE SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WYDANIA:

Czyta: Edyta Jungowska

Reżyseria: Rafał Sabara

Muzyka: Sambor Dudziński

Projekt okładki i ilustracje: Piotr Socha

Data wprowadzenia produktu na rynek: 28 listopada 2012 r.

Planowany pierwszy nakład: 4.000 egzemplarzy

 

Sugerowana cena detaliczna audiobooka: 36,99 zł

Wiek: 8+

Czas trwania: ok. 8h


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--