Studenci otrzymali w przeddzień Mikołajek interesujący prezent – koncert wielkich i wschodzących gwiazd polskiej sceny muzycznej na zakończenie konkursu wiedzy o ekonomii i zarządzaniu „Eureko – Akademia Przyszłości”.

     Na scenie warszawskiego klubu studenckiego Stodoła 5 grudnia 2009 r. wystąpili artyści dwóch pokoleń: Perfekt, Ewelina Flinta, Urszula, Patrycja Markowska, Paweł Kukiz z zespołem Piersi, Kumka Olik, Lombard i Pogodno. Koncert poprowadzili Beata Sadowska i Tomasz Karolak.

      Artyści zaśpiewali swoje największe przeboje. Niektóre z piosenek wykonane zostały w duetach. Grzegorz Markowski zaśpiewał razem  z Eweliną Flintą „Idź precz”, Urszula i Patrycja Markowska wspólnie rozgrzały publiczność utworem „Konik na biegunach”, Paweł Kukiz z zespołem Kumka Olik zaśpiewali „Miasto budzi się”, a Lombard wspólnie z zespołem Pogodno piosenkę „Szklana pogoda”. Nie zabrakło kultowych przebojów takich jak: „Autobiografia” Perfektu (od niej rozpoczął się koncert) i „Przeżyj to sam” Lombardu. Niezwykle humorystycznie wypadł „Rowerek” w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Śmiesznych akcentów nie brakowało w ciągu całego koncertu, szczególnie wykazał się w tej dziedzinie Tomasz Karolak opowiadający anegdoty o swojej rozrzutności.

      Podczas koncertu wręczono zwycięzcy nagrodę główną: czek na pokrycie stypendium w wysokości 50 000 euro. Laureat konkursu Aleksander Jóźwik otrzymał również półroczny płatny staż w jednej ze spółek Grupy Eureko w Europie. Była to IV edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów. Zwycięzca pokonał w czterech etapach ok. 3000 rywali.  Na tematy ekonomiczne wypowiadali się na telebimie, w tle sceny artyści. Generalnie ta dziedzina wiedzy nie jest ich mocną stroną. Niektórzy wspominali, ze mieli z nią spore problemy na studiach ( Paweł Kukiz), inni, że nie przykładają do niej specjalnie uwagi (Ewelina Flinta), ale starają się oszczędzać i korzystają z wiedzy fachowców (Patrycja Markowska).

      Koncert będzie retransmitowany przez telewizję 10 grudnia 2009 r. W Programie 2 Telewizji Polskiej o godz. 21:35 rozpocznie się pierwsza część, następnie o 22:20 druga część koncertu.

Ewa Balana

fot. Katarzyna Gwóźdź

 

 

 

 


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--