Inauguracja Klubu Komediowego Chłodna

13 sierpnia br. zainauguruje swoją działalność Klub Komediowy Chłodna, w obecnej Klubokawiarni „Chłodna 25”. Wydarzenie to uświetni premiera stand-up comedy pt. „Tańczący z myślami” w wykonaniu Rafała Rutkowskiego.

Działalność klubu wzorowana będzie na zachodnich comedy clubs i jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Ciemne i dość ciasne wnętrza piwnicy na Chłodnej staną się od października miejscem repertuarowych imprez. Według Rafała Rutkowskiego „idealnie nadają się one do tworzenia komedii”. W repertuarze klubu znajdą się: stand-up’y, one man show, teatr improwizowany, małe formy teatralne, stanowiące inteligentną formę rozrywki, przy których widzowie będą mogli dobrze się bawić. Jako pierwsza wystawiona zostanie stand-up comedy pt. „Tańczący z myślami”. Jest to przedstawienie opisujące jeden dzień z życia Rafała Rutkowskiego. Talent komediowy tego aktora znany jest m.in. z występów w sztukach typu one man show tj.: „Ojciec polski”, „Seks polski”, czy „To nie jest kraj dla wielkich ludzi”, który miał premierę cztery lata temu na Chłodnej 25. Tekst nowego komediowego monologu napisał Adam Gawęda. To wypowiedź szczera, osobista, niepoprawna, pikantna i zabawna, zawierająca dużą dozę absurdu i ironii. Samo życie dostarczyło tematów do sztuki, wśród których nie ma tabu, ale liczy się dobry smak. Jest to klasyczna stand-up comedy, nie one man show i nie kabaret. Występuje na scenie człowiek, który mówi od siebie i o sobie. W sposób ironiczny, dynamiczny i emocjonalny opowiada o różnych aspektach otaczającej go rzeczywistości. Będzie m.in. o sporcie i rodzinnym śniadaniu, które może okazać się nie mniej wyczerpujące, niż udział w zawodach. Założeniem twórców było życzenie, by nie tylko śmiech po sztuce pozostał ale i refleksja.


Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 Kategoria: Recenzje miejsc | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--