6 sierpnia w Multikinie Czarodziejski Flet

na żywo z Festiwalu Operowego w Salzburgu

 

Wygraj bilet na "Czarodziejski Flet" Do Multikina Złote Tarasy! Aby wziąć udział w losowaniu podwójnego zaproszenia, wyślij maila na adres ewa@kulturalnie.waw.pl, w temacie wpisz "OPERA" a w treści swoje imię i nazwisko. Na zgłoszenia czekamy dziś (5 sierpnia) od 21.30 do 22.00. Zwycięzca otrzyma od nas wiadomość zwrotną, powodzenia! 

 

 

Festiwal w Salzburgu uznawany jest za największy letni festiwali muzyki i teatru w Europie. Multikino ma zaszczyt zaprosić na transmisje na wielkim, kinowym ekranie wyjątkowych oper z tego festiwalu. Już 6 sierpnia o 19.00 widzowie będą mogli zobaczyć „Czarodziejski Flet”.

Prapremiera prawdopodobnie najsłynniejszej dwuaktowej opery z muzyką Wolfganaga Amadeusza Mozarta i librettem Emanuela Schikanedera odbyła się w 1791 r. w Wiedniu. „Czarodziejski flet” opowiada uniwersalną historię o miłości, poświęceniu, podstępie i pragnieniu władzy. Książę egipski Tamino zostaje zaatakowany podczas łowów przez węża na terytorium państwa Królowej Nocy. Z opresji wybawiają go damy dworu królowej, która prosi Tamina o uratowanie córki, księżniczki Paminy uwięzionej rzekomo przez czarodzieja Sarastra. W nagrodę obiecuje mu rękę Paminy. Tamin przystaje z ochotą. Przed niebezpieczeństwami ma go chronić czarodziejski flet. One nadejdą jednak z nieoczekiwanej strony. A Tamin będzie musiał najpierw przejść ciężką próbę zanim dostąpi zaszczytu ożenku z piękną Paminą.

Obsada:
Georg Zeppenfeld – Sarastro, kapłan Izydy i Ozyrysa

Bernard Richter - Tamino, książe egipski

Mandy Fredrich - Królowa Nocy, matka Paminy

Julia Kleiter - Pamina, córka Królowej Nocy

Sandra Trattnigg - pierwsza dama Królowej Nocy

Anja Schlosser - druga dama Królowej Nocy

Wiebke Lehmkuhl -trzecia dama Królowej Nocy

Tölzer Knaben - trzej chłopcy

Markus Werba, - Papageno, Ptasznik Królowej Nocy

Elisabeth Schwarz – Papagena

Rudolf Schasching - Monostatos, Maur

Lucian Krasznec - pierwszy kapłan

Martin Gantner - przemawiający / drugi kapłan

Andreas Hörl – dwaj mężczyźni w zbrojach

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.multikino.pl

Lokalizacje:
Multikino Bydgoszcz, Multikino Gdynia, Multikino Koszalin, Multikino Kraków, Multikino Poznań Stary Browar, Multikino Szczecin, Multikino Warszawa Złote Tarasy oraz Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

Ceny biletów:

40 zł - bilet normalny,

30 zł - bilet grupowy przy zakupie min. 15 biletów lub przy płatności kartą kredytową MasterCard World Banku Citi Handlowy

2 x 27,50 zł (karnet 55 zł) - przy zakupie 2 biletów na dwie transmisje Oper z Festiwalu Operowego w Salzburgu tj. na operę 1 oraz 6 sierpnia (karnet na dwie opery można nabyć tylko w kasie kina).

Sprzedaż: bilety do nabycia w kasach kin oraz przez Internet na stronie wwwwww.multikino.pl od 10 lipca 2012.

Mecenasem Oper i Baletu HD w Multikinie jest Bank Citi Handlowy.

Uwaga: Transmisja Oper odbywa się na żywo w jakości HD (High Definition) z wykorzystaniem nowoczesnych technologii przekazu satelitarnego. Multikino nie odpowiada za zakłócenia, które mogą być spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi.

 


 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--