WIELKA PREMIERA

w Teatrze Małego Widza

 

Kolejny wyjątkowy spektakl dla najnajów w nurcie teatru inicjacyjnego, którego prekursorem i wiodącym praktykiem jest Teatr Małego Widza w Warszawie. 9, 10 oraz 17 czerwca br. odbędą się premierowe pokazy przedstawienia „…i bach prosto w piach!”. To wyjątkowa okazja dla wszystkich maluchów w wieku 1 – 5 lat, aby przeżyć niezwykłą teatralną przygodę.

 

"…i bach prosto w piach!" to trzeci z kolei spektakl dla maluszków przygotowany w nurcie teatru „inicjacyjnego”, którego Teatr Małego Widza jest pionierem w Warszawie. Podobnie jak we wcześniejszych realizacjach nie należy tu spodziewać się bajki z morałem - słowo mówione schodzi na plan dalszy, a podstawą komunikacji z dziećmi jest fascynacja i wspólne odkrywanie prostych przedmiotów i czynności. Tym razem krążą one wokół tematu piasku, bo piasek i jego magia jest dla dzieci przedmiotem absolutnej fascynacji. Scena zamienia się w wielką piaskownicę. Prawdziwy biały piasek się sypie, przesypuje, nasypuje, wysypuje, rozsiewa i przesiewa. Aktorzy niczym mali chemicy badają właściwości piasku, z wypiekami na twarzy odkrywają, jak można się nim bawić i cieszyć. To spektakl niezwykle plastyczny, ciepły i radosny. Pełen niespodzianek, zabawny, lekki, pozostawiający mnóstwo przestrzeni dla dziecięcej wyobraźni. A po spektaklu, jak zwykle w Teatrze Małego Widza dzieci będą mogły wtargnąć na scenę i wspólnie z rodzicami odkrywać tajemniczy świat naszej piaskownicy.

 


 

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda

Występują: Bartek Adamczyk i Arkadiusz Wrzesień

Scenografia i Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Reżyseria światła: Sebastian Kozioł

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat

Czas trwania: 30 minut + 15 minut wspólnej zabawy

Teatr Małego Widza prowadzony przez Fundację Teatru Małego Widza został  otwarty 12 czerwca 2011 roku. Pomysłodawcą, założycielem i dyrektorem artystycznym Teatru jest Agnieszka Czekierda, która pełni również  funkcję prezesa Fundacji. Niespełna rok funkcjonowania obfitował  w 5 premier, w tym czasie zagrano 234 spektakle, które zobaczyło 10,5 tys. widzów. Realizacje Teatru Małego Widza zostały docenione przez recenzentów i dziennikarzy. W mediach elektronicznych ukazało się  kilkadziesiąt zapowiedzi o otwarciu pierwszego w Polsce repertuarowego teatru dla dzieci najmłodszych, kilkanaście recenzji oraz relacji ze spektakli. Spektakl „Rozplatanie Tęczy” został zaproszony przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego do udziału w rekomendacjach Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych, a spektakl „Julka i Kulka” będzie pokazywany na Festiwalu Malta w Poznaniu w ramach projektu Sztuka Szuka Malucha. Teatr Małego Widza działa w sercu Starego Miasta w Warszawie, w odnowionych piwnicach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK), ul. Jezuicka 4.

 www.teatrmalegowidza.pl


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--