23 maja 2012,

Gmach Biblioteki i Muzeum SGGW na Ursynowie

UMFC na SGGW

 

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się znakomity występ studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w Gmachu Biblioteki i Muzeum SGGW, na terenie jej ursynowskiego kampusu. To tam, bardzo prężnie działające kierownictwo Muzeum SGGW, organizuje cykliczne imprezy kulturalne. Jest ich bardzo dużo, a jednym z cykli, są comiesięczne koncerty w których występują studenci i absolwenci UMFC.

W środę, 23 maja wystąpili:

 

Bożena Bujnicka                            - sopran

Maja Regina Helbert              - flet

Marcin Mazurek                            - fortepian.

 


 

Młodzi artyści wykonywali m in. Utwory: F. Mendelssona; C Chaminade; C. Debusseego; M. Ravela; G. Bizeta i innych.

Jak co miesiąc, słuchacze mogli ocenić efekty tego niezwykłego eksperymentu organizatorów, gdy w super nowoczesnym, cały czas działającym „żywym organizmie” Biblioteki i Muzeum, odbywa się koncert muzyki klasycznej.

Również i tym razem efekt był znakomity!

Artyści pomimo młodego wieku, odnosili już wiele sukcesów w Polsce i za granicą, a w środę nie oszczędzali się, więc publiczność miała okazję uczestniczyć w koncercie na naprawdę wysokim poziomie.

Właściwie niesprawiedliwością byłoby wyróżniać kogoś z tej trójki. Stanowili wspaniale rozumiejący się zespół, a co najdziwniejsze, wcale nim nie są. Na potrzeby tego koncertu odbyli kilka prób, a efekt był znakomity.

Najstarszy z artystów, p. Marcin Mazurek, będący absolwentem UMFC, działa już zawodowo pisząc opracowania muzyczne do spektakli teatralnych. I w warunkach ogromnej konkurencji, radzi sobie znakomicie.

Maja Regina Helbert, zdobywa nagrody i wygrywa konkursy w wielu krajach Europy i poza nią. Była stypendystką m in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury. Po tym czego świadkami byli słuchacze środowego koncertu, w pełni zasłużenie.

Najmłodsza z całej trójki, p. Bożena Bujnicka, studentka w klasie śpiewu u p. prof. Izabeli Kłosińskiej, również stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na pewno jeszcze nie raz dostarczy powody do dumy swojej Maestrze. Znakomicie ustawiony głos i ... świetlana przyszłość!

Publiczności koncert podobał się tak bardzo, że na jego zakończenie domagała się bisów. Z powodzeniem!

 

Kolejny koncert 13 czerwca.

WSTĘP  WOLNY

 

Tekst: K.S.

FOTO: EUGENIUSZ HELBERT

 

 

 

 Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--