W 3 części MIB J i K są ciągle partnerami, ale wcale nie wiedzą o sobie więcej, niż pierwszej części. Kiedy w filmie umiera jeden z głównych bohaterów Z – K wygłasza na jego temat mowę pochwalną, z której wynika jedynie to, że Z był jego przyjacielem przez 45 lat. Właśnie to sprawia, że J [Z, K, J, MIB ja pierd...Przestań bo oślepnę] Właśnie to sprawia, że J zaczyna zastanawiać się, co tak naprawdę wie o siedzącym obok facecie. Oto baza 3 części facetów w czerni, która zbiega się z ucieczką obcego, Borysa Zwierzaka. [przypomnę, że K pozbył się go ponad 40 lat wcześniej, w 1969 roku, a Zwierzak powraca, żeby odegrać się na nim.]Pojawiają się bez zapowiedzi… znikają bez śladu. Ich znakiem rozpoznawczym są czarne garnitury i okulary… a także cały zestaw kosmicznych gadżetów.

Minęło 10 lat od czasu, kiedy Faceci w Czerni pierwszy raz chronili Ziemię przed szumowinami z kosmosu. Tym razem agenci J (Will Smith) i K (Tommy Lee Jones) cofają się w czasie, aby zapobiec kosmicznej inwazji. W trakcie swojej 15-letniej współpracy z agencją J widział już kilka niewytłumaczalnych rzeczy, ale nic, nawet kosmici, nie intryguje go tak bardzo jak jego sarkastyczny, małomówny partner. [a ty mnie nie doceniasz] [bezwładny słowotok dla niewtajemniczonych] Kiedy stawką w filmie staje się życie K i los planety, agent J będzie musiał wrócić do przeszłości i uporządkować pewne sprawy. Odkryje m.in., że istnieją tajemnice, o których K nigdy mu nie powiedział – tajemnice, które same ujrzą światło dzienne, kiedy J połączy siły z młodym agentem K (Josh Brolin), aby uratować partnera, agencję i przyszłość rodzaju ludzkiego.

Zemsta kosmity polega na tym, że udaje się on do roku 1969 i zabija agenta K. Teraz, w roku 2012 nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że K został 40 lat temu zamordowany – nikt z wyjątkiem J, który zastanawia się, co się stało z jego partnerem. Aby ocalić K, J podąża za Borysem w przeszłość i dostrzega możliwość pogłębienia swojej wiedzy o partnerze – ma nadzieję, że dowie się dlaczego K jest taki zrzędliwy i zdystansowany. W `69 okazuje się jednak, że młody agent K to otwarty, przyjacielski człowiek.

Trzecia część facetów w czerni zapowiada się na niesamowite widowisko. Już teraz wiemy, że obok Willa Smitha i Tommy’ego Lee Jonesa zagra także Tim Burton oraz piosenkarze – lady Gaga i Justin Bieber [czyli w tym przypadku piosenkarki, nazywajmy rzeczy po imieniu].
Ponoć reżyser Barry Sonnenfeld zdradził, że 3 część będzie ostatnim rozdziałem przygód agentów J i K a nadchodzący film ma przygotować grunt pod restart serii.
[To najbardziej emocjonalna część. Ma naprawdę zaskakujące zakończenie. Fantastyczną rzeczą w "Facetach w czerni 3" jest to, że całkowicie zamykają trylogię, odpowiadają na pytania nawet takie, których nie zadawaliście, daje powody do smutku i radości, pozwala również na restart serii]

Film z pewnością przyciągnie tłumy fanów „czarnych garniturów” przed wielki ekran. I słusznie, bowiem na pewno warto wybrać się do kina, aby zobaczyć zakończenie kultowego już filmu jakim
są „Faceci w czerni”.

 

 


Szymon Jan Maksymilian zapraszam do kin.

 

Więcej recenzji filmowych znajdziecie na filmosy.tv

 


Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Filmosy.tv | Cena:  darmowa
Kolportaż:  Internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--