Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego nie mógł wybrać lepszego gościa na rozpoczęcie przeglądu. Katarzyna Groniec jest wspaniałą artystką. Każde jej wystąpienie jest znakomitym pokazem umiejętności wokalnych oraz aktorskich.

Groniec otworzyła X przegląd prezentacją swojej nowej płyty „Pin – up Princess”. Piosenki są utrzymane w różnorodnej stylistyce, poczynając od jazzu, a kończąc na rocku. Płyta jest już siódmą w dorobku artystki. Jak twierdzi sama piosenkarka, album jest rodzajem zapisu przemyśleń kobiety po 35 roku życia. Teksty są błyskotliwe, proste w odbiorze, a zatem zrozumiałe. Niektóre są zabawne, inne smutne, poruszające temat rozstań, a także nieuchronnie trwającego procesu starzenia się. Całość daje wspaniały efekt – dojrzały, melancholijny, nieraz komiczny.

Należy jednak przyznać Groniec, że dużo lepiej słucha się jej na żywo, zwłaszcza, że każda piosenka staje się w jej wykonaniu mini spektaklem, w który wkłada całą siebie. Jak sama nazwa przeglądu głosi, w trakcie jego trwania zaprezentowane zostaną monodramy. Artystka niewątpliwie przedstawia monodram w najlepszej postaci. Prócz numerów z nowej płyty wspaniale wykonała m.in. utwór „Bigotki”, w czasie którego publiczność śmiała się do rozpuku. Warto też zaznaczyć, iż Katarzyna Groniec wciąż niezmiennie znakomicie operuje swoim głosem, a także umiejętnie utrzymuje kontakt z publicznością. Po za tym, po prostu pięknie wygląda.

Teatr Konsekwentny już po raz dziesiąty będzie organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego. Przegląd odbywa się w terminie 12-20 maja. 

 

Irena Mostowicz


Kategoria: Recenzje spektakli | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--