TANIEC W MODZIE/MODA W TAŃCU

 

Dziady. Gusła i mrok” /spektakl przedpremierowy

na motywach dramatu Adama Mickiewicza

Beata Wojciechowska/Teatr Gravity

„Wystawa i pokazy kolekcji kb.unique design”

 

13 maja 2012, godz. 17.00

Studio Tańca Free Art Fusion, ul. Miedziana 11

Bilety 30 zł/ rezerwacja: zapisy@freeartfusion.pl

sprzedaż biletów Studio Tańca Free Art Fusion

 

Z okazji obchodów Miedzynarodowego Dnia Tańca Studio Tańca Free Art Fusion oraz kb.unique design zapraszają na wernisaż „TANIEC W MODZIE/MODA W TAŃCU“. W programie wieczoru pokaz przedpremierowy spektaklu „Dziady.Gusła i mrok“ w choreografii Beaty Wojeciechowskiej/ Teatr Gravity. Ponadto odbędzie się wystawa i pokaz kolekcji kb.unique design oraz wystawa zdjęć autorstwa Ewy Krasuckiej oraz Marka Urbanowskiego.

Spektakl „Dziady. Gusła i mrok” w choreografii Beaty Wojciechowskiej i  reżyserii Agaty Życzkowskiej oparty jest na II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Fascynujący i tajemniczy świat duchów, mar i zjaw przenika przez świat wierzeń i pobudza wyobraźnię do akceptacji doświadczeń nieosiągalnych drogą empirii. Owo zawieszenie pomiędzy niebem a ziemią idealnie wpasowuje się w możliwości Teatru Gravity, teatru tańczącego w powietrzu na podwieszanych  rekwizytach /trapezy, tissu, aerial net/.

Droga ze sceny na wybieg jest krótka. Taniec jest jedną z najstarszych sztuk pięknych. Był obecny we wszystkich epokach i kulturach. Odwołuje się niemal do wszystkich zmysłów człowieka. Autorka kostiumów do spektaklu „Dziady. Gusła i mrok” Katarzyna Barcik stworzyła nową markę kb.unique design. Wyczucie artystyczne i estetyczne  nabyte w pracy jako tancerka i choreograf wykorzystuje obecnie w swojej twórczości projektanta i przenosi w świat mody. Tańcząc z materiałem, bawiąc się formą i kształtem tworzy kolekcje, które w etapie końcowym prezentuje spektakularnym pokazem mody.


 


 

Beata Wojciechowska

Choreografka, tancerka, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, pionierka techniki aerial dance w Polsce. Łączy doświadczenie zdobyte w tańcu współczesnym /była tancerka Śląskiego Teatru Tańca, była tancerka i choreograf Teatru Tańca Nei/ z techniką aerial dance. W1997 roku w  autorskim spektaklu „Cabinet 2007” zaprezentowała po raz pierwszy w Polsce technikę tańca na tanecznym trapezie. Założycielka, choreografka i tancerka Teatru Gravity / spektakle: ”Ciało i dusza na plaży”, „Waterflash”. Dwukrotna stypendystka Dance Program of Washington University. Certyfikowany nauczyciel techniki Skinner  Releasing oraz jogi Iyengara.

 

Agata Życzkowska

Aktorka, reżyser i producent. Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi w 2001 r. Laureatka wielu nagród. Była asystentem reżysera przy spektaklach: „Amadeusz” w reż. Waldemara Zawodzińskiego w Teatrze Studyjnym w Łodzi, „Rodzina wampira” w reż. Pawła Szkotaka w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz „Pracownia Ludica nr 2” w reż. Solange Bonfil w Sala el Taller w Madrycie. Jest inicjatorką powstania Fundacji Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ oraz Teatru HOTELOKO. Współpracuje z Fundacją Ciało/Umysł.

 

Katarzyna Barcik

Projektant , twórca kb.unique design. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej, choreograf, od 2 lat zajmuje się projektowaniem ubioru. Do swoich osiągnięć zalicza kilkukrotny półfinał konkursu Off Fashion , autorskie pokazy mody kolekcji: „ New Look Design Origami” podczas Festiwalu Kultury Dalekiego Wschodu’ „Beauty of Wool-be convertible”/Week&mody  w Szczecinie, Friday Fashion Night w Warszawie oraz „Recycling” /Beskidzki  Festiwal  Dobrej Energii w Bielsku- Białej. Stworzyła także kolekcję „Flowery”- sukni z żywych kwiatów. Zajęła się oprawą kostiumową spektakli tanecznych Folies Dance Company z Warszawy, Parady Świętojańskiej w Gdyni  oraz stworzyła kolekcję „Dance” na potrzeby sesji zdjęciowej FAF.

 

kb.unique design:  nowa marka wchodząca na rynek Polski skierowana do ludzi ceniących oryginalność. Ideą kb.unique design jest tworzenie rzeczy unikatowych. Łącząc artyzm z ekstrawagancją powstają pojedyncze egzemplarze kolekcji, które są jednorazowym projektem twórcy. 

 

‘Dziady. Gusła i mrok’ na motywach dramatu Adama Mickiewicza

koncepcja/choreografia/scenografia: Beata Wojciechowska

reżyseria: Agata Życzkowska

muzyka: Igor Czerniawski, Marcin Kuczewski, Newtones

wykonawcy: Beata Wojciechowska, Nika Muchyńska, Karolina Banaszek, Dominika Sell, Eliasz Mróz, Paweł Frankowski, Jakub Iwański, Krzysztof Szekalski (głos)

kostiumy: Katarzyna Barcik kb.unique design//maski: Urszula Kubicz-Fik//projekcje wideo: Wojciech Kaniewski//projekty graficzne: Heroteam//zdjęcia: Natalia Tryczyńska

producent: Beata Wojciechowska//menadżer produkcji i promocja: Agata Życzkowska

współproducent: Fundacja Ciało Umysł/Warszawska Scena Tańca

partnerzy: VITAMARE sp. z o. o. , Studio Tańca Free Art Fusion, Fundacja VITA ARTS, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, Heroteam, kb. unique desing

patronat medialny: Radio Planeta FM, TVP Kultura, magazyn VICTOR, Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA oraz portale internetowe: placdefilad.com, teatrdlawas.pl, independent.pl, kulturalnie.waw.pl, Magazyn Portal Kulturalny:mgzn.pl

 

info:

www.fundacjarozwojuteatru.pl

www.cialoumysl.pl

www.facebook.com/dziadyspektakl

www.kbuniquedesign.pl

 Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--