WARSAW  ERATO  TRIO  NA  SGGW

Na terenie kampusu SGGW na Ursynowie, w Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Budynek Biblioteki Głównej)  odbywają się cyklicznie imprezy kulturalne. W ramach tych imprez, raz w miesiącu, występują młodzi artyści z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Gospodarze wpadli na znakomity pomysł i organizują występy w nowoczesnych wnętrzach Biblioteki i Muzeum. Warunkuje to formułę tych spotkań. W przypadku artystów z Uniwersytetu Muzycznego, są to koncerty kameralne.

W środę, 18.04.2012 r., przy nadkomplecie publiczności, wystąpił zespół Warsaw Erato Trio, składający się z absolwentów UMFC.

 


 

W skład zespołu wchodzą wybitni młodzi kameraliści i soliści:

Bartosz Bober                              - skrzypce
Robert Dacko                               - wiolonczela
Grzegorz Skrobiński               – fortepian

Muzycy, mimo młodego wieku, grali już w najpoważniejszych salach koncertowych w Polsce i w wielu liczących się na świecie.

Wszyscy są laureatami i wielokrotnymi zwycięzcami konkursów nie tylko polskich ale również poza granicami kraju. Każdy z nich jest wirtuozem na swoim instrumencie, a wspólnie, jako zespół, stwarzają wartość dodaną.

 

PROGRAM KONCERTU:

Trio C-dur Kv 548 - Wolfganga Amadeusza Mozarta 

1.allegro
2.andante cantabile
3.allegro

Trio e-moll op. 67 - Dymitra Szostakowicza
1.andante.moderato
2.allegro non troppo
3.largo
4.allegretto

 

Warto polecać to niebanalne miejsce, które gwarantuje przeżycia kulturalne na naprawdę wysokim poziomie. A, że korzystają z niego nie tylko studenci i profesorowie SGGW, widać było w czasie ostatniego koncertu, w którym uczestniczyły duże grupy okolicznych mieszkańców, m. in. uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej 303 (uczestnicy konkursu varsavianistycznego „Poznaj historię naszej dzielnicy Ursynów”), czy studenci-słuchacze Uniwersytetu III Wieku im. Juliana Ursyn Niemcewicza.

 

Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

ul. Nowoursynowska 161

gmach Biblioteki Głównej SGGW, wejście C.

 

Tekst: K.S.

Foto: Stanisław Olkuśnik

 

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--