W repertuarze Teatru Studio pojawił się właśnie nowy spektakl pt. „Sześć i pół kobiety” w reżyserii Piotra Cieślaka, oparty na piosenkach kanadyjskiej autorki i piosenkarki Lyndy Lemay. Sztuka z nich złożona opowiada o różnych aspektach życia kobiet.

Lynda Lemay urodziła się w Quebecu w 1966 r. U początku kariery wsparł ją sam Charles Aznavour. Jej utwory, należące do nurtu francuskiej piosenki autorskiej, cieszą się popularnością i uznaniem po obu stronach Atlantyku. Lynda Lemay regularnie koncertuje w Quebecu i we Francji. W swoich piosenkach opowiada w żartobliwy, czasem pikantny sposób o tragikomicznych wydarzeniach z życia zwykłych ludzi. Czasami opisuje dramaty, czasami zwykłe, błahe zdarzenia. Reżyserem i autorem scenariusza sztuki pt. „Sześć i pół kobiety” jest Piotr Cieślak, autorką tłumaczenia Katarzyna Działoszyńska. Reżyser i scenarzysta wybrał z repertuaru piosenkarki te utwory, które dotykają różnych aspektów życia współczesnych kobiet. Na scenie zobaczymy sześć aktorek, które śpiewać będą opowieści o miłości, relacjach damsko-męskich, macierzyństwie, rodzinie, rozstaniu, zdradzie, starzeniu się. Niektóre z nich są zabawne jak ta o nadwadze i nieudanej wizycie u fryzjera, inne dramatyczne. Głównym problemem, o którym opowiada sztuka jest samotność. Bohaterki albo są samotne, albo takie i nierozumiane czują się w związkach. Pragną i poszukują miłości. Mają drobne troski, albo poważne problemy. O tym m.in. śpiewają w jednej z piosenek, czyniąc to „W imieniu wszystkich sfrustrowanych bardzo pań”. Zagadką pozostaje zawarte w tytule spektaklu „pół” kobiety. Być może na nie składa się energia, jaka towarzyszy niezwykłym piosenkom w wykonaniu znakomitych aktorek. Na scenie występują: Ewa Błaszczyk, Joanna Trzepiecińska, Edyta Jungowska, Dominika Kluźniak, Monika Świtaj, Lena Frankiewicz, Agata Góral, Monika Obara, Piotr Siwkiewicz, Mirosław Zbrojewicz.

Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

 

 

 

 



Kategoria: Recenzje spektakli | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet




comments powered by Disqus



redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--