Trójka do potęgi

Scenariusz: Grzegorz Miecugow

Adaptacja: Wojciech Zimiński

Reżyseria: Wojciech Malajkat

 

„Trójka do potęgi” to komedia kryminalna napisana z okazji 50. urodzin Programu 3 Polskiego Radia. Opowiada historię trójki socjologów, którzy postanawiają wzbogacić się na małżeństwach polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy pragną obywatelstwa unijnego.

W tym jubileuszowym spektaklu zobaczymy mnóstwo znakomitych aktorów min. Piotra Szwedesa, Grażynę Wolszczak, Katarzynę Figurę, Artura Barcisia, Olgę Bończyk i wielu innych. W spektaklu występuje ponad trzydzieści postaci, których role odtworzą nie tylko aktorzy. W przedstawieniu występują również osoby znane z polskiej sceny muzycznej min. Zbigniew Hołdys, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska i Urszula Dudziak.

Twórcy przyznają, że pomysł tego spektaklu zrodził się stosunkowo niedawno i jego realizacja odbywa się w sposób bardzo spontaniczny. Dyrektor i redaktor naczelna Programu 3, Magdalena Jethon, chciała obejść 50. urodziny Programu 3 huczniej niż zeszłoroczne. Wymyśliła, że odpowiednią formą będzie przedstawienie, które zrealizują przyjaciele Programu 3 Polskiego Radia. Zadzwoniła do znajomego reżysera, scenarzysty i adaptatora i wspólnie przygotowali spektakl. Aktorzy chętnie zgodzili się w nim zagrać, aby uczcić 50. urodziny Trójki.

 

Premiery spektaklu odbędą się 30 i 31 marca 2012 r. w Teatrze Syrena w Warszawie.

Kolejne będą grane w kwietniu (1-5, 16-20) i maju (14-17).

Bilety do kupienia w Teatrze Syrena.

 

Tekst: Zuzanna Dolacka

Foto: materiały prasowe

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--