PRZEGLĄD FILMÓW FESTIWALOWYCH

 

Wielkie filmy na wielkim ekranie 28-30 marca 2012 r.

 

 

Multikino zaprasza wszystkich miłośników X muzy na Przegląd Filmów Festiwalowych, czyli trzydniową ucztę z najświeższymi obrazami, które nagrodzone zostały na najważniejszych międzynarodowych festiwalach i galach filmowych. Wyświetlimy laureata ponad dwudziestu nagród, w tym Oscara za najlepszy film i Złotego Globu za najlepszą komedię, czarno-białego i niemego „Artystę” Michela Hazanaviciusa. Pokażemy zdobywcę Oscara za najlepsze zdjęcia – magiczny film przygodowy „Hugo i jego wynalazek” Martina Scorsese wyróżnionego Złotym Globem za reżyserię. Będzie też zwycięzca festiwalu w Berlinie – irańskie „Rozstanie”, które pokonało w walce o Oscara „W ciemności” Agnieszki Holland.

 

Nie zabraknie też oczywiście jednego z najlepszych polskich filmów zeszłego roku,  triumfatora Warszawskiego Festiwalu Filmowego - wstrząsającej „Róży” Wojciecha Smarzowskiego z uhonorowanym Złotym Lwem w Gdyni Marcinem Dorocińskim. Będziecie mogli podziwiać mistrzowską kreację Meryl Streep (nagrodzoną Oscarem i Złotym Globem) w dramacie biograficznym „Żelazna Dama” o byłej i jedynej jak dotąd kobiecie-premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher. Zaprezentujemy najlepszy europejski film dokumentalny 2011 roku – „Pinę” Wima Wendersa będącą hołdem dla słynnej choreografki Piny Bausch.

 

 

 

Oryginalne scenariusze, wspaniałe aktorstwo i reżyserski kunszt sprawią, że poczujecie się usatysfakcjonowani i spełnieni.

 


 

 

Przegląd Filmów Festiwalowych odbędzie się 28, 29 i 30 marca (środa, czwartek, piątek) w piętnastu kinach w całej Polsce.

 

Repertuar:

 

28 marca:

18:30 – Róża

21:00 – PINA 3D

 

29 marca:

18:30 – Hugo i jego wynalazek

21:00 – Rozstanie

 

30 marca:

18:30 – Artysta

21:00 – Żelazna Dama

 

Kina:

1.            Multikino Bydgoszcz

2.            Multikino Gdańsk

3.            Multikino Kraków

4.            Multikino Poznań 51

5.            Multikino Szczecin

6.            Multikino Ursynów

7.            Multikino Zabrze

8.            Multikino Wrocław Arkady

9.            Multikino Złote Tarasy

10.          Multikino Gdynia

11.          Silver Screen Lódź

12.          Multikino Poznań Malta

13.          Multikino Rumia

14.          Multikino Rzeszów

15.          Multikino Koszalin

 

 

Więcej na: www.multikino.pl

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--