16 marca br. w Teatrze Palladium wystąpił zespół Sound’n’Grace. Wokaliści i muzycy od lat koncertują w różnych miejscach na kulturalnej mapie Polski, a ostatnio znani są również jako finaliści jednego z telewizyjnych programów typu talent show. Pełen energii i emocji koncert w Palladium był pierwszym występem zespołu po udziale w programie telewizyjnym.

Na scenie Teatru Palladium wystąpiło 23 wokalistów i zespół złożony z siedmiu muzyków. Publiczność przywitali założyciele i liderzy zespołu: Anna Żaczek i Kamil Mokrzycki. Chór gospel powołali oni do życia w 2005 r. Sound’n’Grace śpiewa i gra nowoczesny gospel z elementami soul, groove, funk, jazz i r’n’b. Za swoich idoli wokaliści uważają Freda Hammonda, Kirka Franklina, Israela Houghtona. Bardzo często śpiewają też w pięknych i ciekawych aranżacjach utwory z repertuaru gwiazd popu i rocka. Piątkowy koncert w Palladium chór Sound’n’Grace rozpoczął  od utworu "Hosanna" Kirka Franklina, który przekształcił się w refren piosenki „Sing Hallelujah” Dr Albana. W różnorodnym repertuarze znalazły się utwory dynamiczne oraz spokojne, melancholijne. Wokaliści wykonali wraz z gościem koncertu – wokalistką i kompozytorką Anią Szarmach utwór "As" z repertuaru Stevie’go Wondera, a następnie "September" zespołu "Earth, Wind, Fire". Przy piosenkach Kirka Franklina tj. "I beleve I can fly", "The storm is over now" i innych nastrojowych melodiach wyczarowali niezwykłą atmosferę przepełnioną pozytywnymi emocjami. Szybkie, dynamiczne piosenki zaśpiewali żywiołowo, z wielką energią. Publiczność licząca kilkaset osób nagrodziła występ wielkimi brawami.

 


Zespół  Sound’n’Grace składa się z bardzo młodych wykonawców. Podczas koncertu w Palladium udowodnili oni, podobnie jak podczas wcześniejszych występów, że naprawdę mają talent. Dotychczas zespół współpracował z kilkoma znanymi muzykami i śpiewał na ogół rovery. Obecnie młodzi wokaliści pracują nad autorskim repertuarem i w planach mają wydanie własnej płyty.

Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

 

 Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--