8 WYKŁADÓW NA NOWE TYSIĄCLECIE

prof. dr hab. Piotr Węgleński: „Straszliwe GMO”

Audytorium Maximum
Uniwersytet Warszawski
27 marca 2012 roku, godz. 17:00 
WSTĘP WOLNY

 

W najbliższy wtorek ( 27 marca ), o godz. 17.00, w Audytorium Maximum, na Uniwersytecie Warszawskim, odbędzie się kolejny wykład z cyklu 8 WYKŁADÓW NA NOWE TYSIĄCLECIE. Prof. Piotr Węgleński będzie rozważał, czy „Straszliwe GMO” naprawdę zagraża ludzkości?

Prof. Piotr Węgleński (były Rektor Uniwersytetu Warszawskiego) jest biologiem i genetykiem, a więc osobą, która ma podstawy do wypowiadania swoich sądów na ten, tak kontrowersyjny temat, jakim jest GMO (genetycznie modyfikowane organizmy). Bo takie właśnie jest rozwinięcie niesłychanie modnego ostatnio skrótu, którym szczególnie często, posługują się przeciwnicy tych procesów. Jednak jak wykazały ostatnie badania (sondaże), tylko znikomy procent respondentów potrafiło prawidłowo rozwinąć ten skrót i wiedziało co kryje się pod złowieszczo brzmiącą nazwą GMO.

Czy GMO jest szansą dla ludzkości? A może,  używanie tego pojęcia, w źle kojarzących się kontekstach, protestach i demonstracjach, to tylko „czarny PR”?

W każdym razie, obok słynnej „sprawy ACTA”, właśnie GMO jest ostatnio tematem rozpalającym dyskutantów do czerwoności.

Jak zawsze, organizatorzy cyklu 8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie, oferują możliwość nie tylko biernego uczestnictwa w bardzo ciekawej prelekcji ale również wzięcia osobistego udziału w dyskusji, która  ma miejsce zawsze, po zakończeniu odczytu.

 

27 marca 2012 roku, godz. 17:00 
Prof. dr hab. Piotr Węgleński: „Straszliwe GMO”

Audytorium Maximum
Uniwersytet Warszawski
WSTĘP WOLNY

 Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--