W październiku 2011 r. na rynku ukazała się debiutancka, autorska płyta Joanny Kondrat pt. Samosie. Jazzujące kompozycje z metaforycznymi, osobistymi tekstami, śpiewane ciepłym głosem artystki, to propozycja, w której można się rozkochad od pierwszego przesłuchania, odkrywad wciąż nowe smaki i pozostawad w zachwycie słuchając jej po raz setny…
Producentem muzycznym płyty jest Paweł Bzim Zarecki, znany m.in. ze współpracy z Anną Marią Jopek i Mietkiem Szcześniakiem. Na płycie wystąpił w roli pianisty i aranżera większości utworów. Projekt współtworzyli też basista Robert Szydło oraz trio jazzowe Macieja Tubisa. Płyta, jak i Asia zyskały znakomite recenzje najbardziej wytrawnych krytyków muzyki. Samosie rekomenduje Elżbieta Zapendowska i prawdopodobnie najbardziej ceniony dziennikarz muzyczny, Marek Niedźwiecki. Przypadek? Ciężko uwierzyć.

 

 

Recenzję kulturalnie.waw.pl możcie znaleźć tutaj

Kulturalnie.waw.pl ma dla Was także płyty!!! Szczegóły konkursu

 

Joanna Kondrat - wykonawczyni i autorka.
Zwyciężczyni najważniejszych festiwali piosenki autorskiej w Polsce, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Warszawie.
Nagrodzona nagrodą specjalną Estrady Polskiej w Opolu za interpretację utworów Marka Grechuty.
Od lat współtworzy projekty muzyczne, aranżując partie wokalne, m.in. do spektaklu muzycznego Teatru Rampa Klimakterium i na płytę K. Napiórkowskiego oraz tworząc teksty piosenek (ostatni wykonał zdobywca Fryderyka 2011, Kuba Badach).
Od 2009 r., we współpracy z Filharmonią Łódzką, współtworzy projekt Chopin. Powroty. Prezentuje pieśni Fryderyka Chopina na głos i fortepian, w jazzowych aranżacjach.
Nagrywa we współpracy ze znakomitymi instrumentalistami. Ceniona za wszechstronnośd, nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego.

Recenzje (fragmenty):
Rewelacyjny debiut Joanny Kondrat nie powinien byd zaskoczeniem dla miłośników piosenki autorskiej, bywalców OPPA czy Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Wokalistka wygrała bodaj wszystkie konkursy, w jakich wzięła udział. Własne teksty interpretuje tak sugestywnie i ciekawie, że stałem się fanem jej talentu już po wysłuchaniu otwierającej album „Samosie” piosenki „Kawa”. Doskonała produkcja Pawła „Bzima” Zareckiego w stylu nawiązującym do najlepszych nagrao Anny Marii Jopek, znakomici jazzmani i różnorodne aranżacje przykuwają uwagę słuchacza od pierwszego do ostatniego utworu.
Dwa spostrzeżenia cisną się od razu do głowy. Na tej płycie nie ma słabszych nagrao. Można ich słuchad razem i pojedynczo (wtedy mają większą siłę oddziaływania), poza tym proszą się by do nich powrócid, odkryd jakiś smaczek brzmienia, na powrót zadumad się w myślach, które w swej poezji przekazuje Joanna Kondrat. W nastrojowej balladzie „Jezioro” akompaniuje jej Tubis Trio. To zapowiedź następnej płyty wokalistki, nad którą pracuje razem z Maciejem Tubisem. Muzykę do jedenastu piosenek z tego albumu napisali: Krzysztof Napiórkowski i Marcin Kiełbasa, ale to aranżacje Bzima i interpretacje Joanny Kondrat uczyniły z nich małe arcydzieła.
AUDIO, Rzeczpospolita red. Marek Dusza

… Kluczową rolę odgrywają teksty i poszczególne aranżacje. Kondrat zadbała o perfekcyjne brzmienie i bezwzględną szczerośd przekazu (jeśli wierzyd zapowiedziom – teksty są największym walorem płyty). Poza tym szuka wspólnych mianowników dla różnych muzycznych gatunków; nie ogranicza się do jednej stylistyki. Sporo o płycie mówi nazwisko producenta – Paweł Bzim Zarecki jest znany z niebanalnych rozwiązao i niewyczerpanych pomysłów. Zaaranżował większośd utworów, zagrał też na pianinie. Do pracy nad projektem dołączyli Robert Szydło (na co dzieo gra z Katarzyną Groniec i zespołem Mikromusic) i trio jazzowe Macieja Tubisa. Album z powodzeniem scala te odmienne muzyczne osobowości…
Recenzja - Stacjakutura.pl

„Joanna Kondrat serwuje nam jazzowy aperitif. Wokalne wojaże po krainach pełnych emocji, momentami zbliżając się do dokonao Anny Marii (przede wszystkim w utworze „Sny”). Nie czytałam innych recenzji, co by się nie sugerowad, ale domyślam się, że porównania z Panią Jopek pojawiły się wielokrotnie. Prawdę mówiąc, są one zupełnie bezpodstawne, gdyż u Kondrat spotykamy się z zupełnie innym typem wyrazu emocji – to ostatecznie jest ambitny pop, polany jazzową czekoladą…
Recenzja Infomusic.pl


Więcej o płycie, recenzje, fragmenty utworów, teksty, teledysk do utworu Sny itp.:
www.joannakondrat.pl


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--