Konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na maraton w Kinotece. Aby wziąć udział w losowaniu prześlij maila na adres ewa@kulturalnie.waw.pl, w tytule wpisz "konkurs rosja" a w treści swoje imię i nazwisko. Na wiadomości czekamy jutro (środa) od 7.00 do 10.30).

NOWE OBLICZA ROSJI


Jest to PRZEGLĄD filmów takich jak: ELENA – przedpremiera, Chodorkowski oraz Szczęście ty moje, które ukazują prawdziwe obliczę współczesnej Rosji.
Przegląd odbędzie się 22 marca o godzinie 20:00 gdzie za cenę za jeden bilet można obejrzeć 3 tytuły!
Nowe Oblicza Rosji to trzy filmy i trzy odrębne spojrzenia na współczesna Rosję. „Elena", „Chodorkowski", „Szczęście ty moje" ukazują nam dwa światy - ten na styku polityki z biznesem, i świat codziennych wyborów, gdzie moralność przybiera niespotykanie dwuznaczną postać. Te trzy tytuły to mieszanka gwałtowności, nostalgii, szokujących faktów, zwykłych historii pokazanych za pomocą doskonałych zdjęć.
W kontekście ostatnich wyborów prezydenckich „Nowe Oblicza Rosji" stają się niezbędnikiem dla każdego kto chce zyskać szerszą perspektywę oraz zagłębić świadomość jej mieszkańców.
Podobnież Rosja to nie kraj, to stan umysłu -  przyjdź i poczuj go!

Bilet normalny: 22 zł
Z Kartą Kinoteki: 16 zł
Bilet ulgowy: 17 zł

Godz. 20.00 „Elena" (przedpremierowo) reż. reż. Andriej Zwiagincew, Rosja 2011, 109 min
Film opowiada o kobiecie, która dla dobra najbliższych jest w stanie poświęcić wszystko. Zderzenie dwóch światów nowobogackiej Rosji z  mieszkańcami wielkiej płyty, nie mogącymi odnaleźć się w nowym systemie. Atmosferę filmu buduje wspaniała muzyka Philipa Glassa.

Godz. 22.00 „Chodorkowski" reż. Cyril Tuschi, Niemcy 2010, 111 min
Kim tak naprawdę jest były szef Jukosu - Michaił Borysowicz Chodorkowski? Idealistycznie myślącym socjalistą, kapitalistą próbującym prowadzić niezależną politykę, a może zwykłym przestępcą? Dokument doskonale ukazuje miraże biznesu i polityki młodej demokracji.

Godz. 00.00 „Szczęście ty moje"
Portret współczesnej i minionej Rosji, widzianej z perspektywy zwykłych, prostych ludzi. Warunki, w których przyszło im żyć, pozbawiły ich moralnego i emocjonalnego balansu. Mroczna, rosyjska droga, tylko dokąd ich zaprowadzi?


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--