FANTANGO  QUINTET na  SGGW

 

Prawie nowe miejsce na mapie kulturalnej Warszawy!

Na terenie nowego i ciągle rozbudowywanego kampusu SGGW na Ursynowie, w Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Budynek Biblioteki Głównej)  odbywają się cykliczne, raz w miesiącu, imprezy kulturalne. Z reguły są to kameralne koncerty muzyczne. Ich niepowtarzalny urok polega na tym, że odbywają się w miejscu, które bywalcom nobliwych sal koncertowych, wydawać by się mogło ostatnim przydatnym do tego celu. A jednak! W bardzo nowoczesnym Budynku Biblioteki i Muzeum, a dokładniej mówiąc w jego kilkupoziomowym holu, w którym toczy się normalne życie studenckie (tzn. ktoś siedzi przy komputerze, ktoś korzysta z katalogów, ktoś wypożycza książki, czy przechodzi z jednego pomieszczenia do drugiego, itd.), raptem zasiada całkiem spora grupa ludzi i słucha znakomitego koncertu młodych muzyków.

 

 


Tak właśnie było 29 lutego 2012 r., kiedy to odbył się, koncert zespołu FANTANGO QUINTET. W wypełnionej po brzegi sali, zasiedli między innymi: JM Rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański, Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Jan Niemiec, liczne grono profesorskie, szefowie uczelnianego chóru i zespołu tańca, studenci oraz mieszkańcy okolicznych osiedli.

Zespół studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie -  Fantango  Quintet, w składzie: 

Paweł  Janas  - akordeon

Mateusz Konopelski - skrzypce

Maciej Kopczyński - gitara

Piotr Kopczyński - fortepian

Wojciech Zeman - kontrabas 

zagrał utwory Astora Piazzolli:

      - Otono porteno

      - Concerto para quinteto

      - Milonga del Angel

      - Invierno porteno

      - Primavera porteno

      - Verano porteno

      - Escualo

a po długotrwałych oklaskach, na bis:

      - Libertango

     - Michelangelo

Muzycy, mimo młodego wieku okazali się znakomitymi profesjonalistami i wykonali nie łatwe przecież utwory, z prawdziwą wirtuozerią. Zresztą, nic w tym dziwnego, ponieważ każdy z nich osiągał już niemałe sukcesy nie tylko w kraju ale również poza jego granicami.  A ich wspólna fascynacja Tango Nuevo Astora Piazzolli, doprowadziła do powstania zespołu Fantango Quintet. Poszukując nowych brzmień i muzycznych inspiracji, zespół stara się kreować własny styl, łącząc elementy muzyki latynoamerykańskiej, jazzowej i improwizowanej.

Tego wieczoru, połączenie dwóch, wydawać by się mogło absolutnie nieprzystawalnych światów: Biblioteki i Muzeum, z żywą, dynamiczną, wręcz porywającą muzyką, niespodziewanie dało znakomity efekt, który doceniła publiczność, nagradzając młodych artystów długimi brawami i ”wymuszając” na nich kilka

bisów.

 


Warto odwiedzić to niebanalne miejsce, które gwarantuje przeżycia kulturalne na naprawdę wysokim poziomie.

Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

ul. Nowoursynowska 161

gmach Biblioteki Głównej SGGW, wejście C. 

Tekst: K. S.

Foto: Stanisław Olkuśnik


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
SGGWredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--