ENEMEF: OSCARY 2012 


19 – to łączna liczba statuetek Oscara, jaką mogą zdobyć filmy pokazywane podczas najbliższego Nocnego Maratonu Filmowego. ENEMEF: Oscary 2012 to wielkie tytuły, wielkie nazwiska i wielkie emocje – idealne wprowadzenie w klimat nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, których wręczeniu odbędzie się już w niedzielę, 26 lutego! W tym wyjątkowym repertuarze znalazły się najważniejsze filmy sezonu: "Artysta", "O północy w Paryżu", "Mój tydzień z Marilyn" i "Szpieg". Trzy z nich weszły na ekrany polskich kin w ostatnich tygodniach. 

To cztery zupełnie różne obrazy - magiczna komedia, hipnotyzujący thriller szpiegowski, poruszający dramat w stylu retro oraz opowieść o kontrowersyjnej ikonie kina. 

Prezentowane filmy są  nie tylko najgłośniejszymi produkcjami zeszłego roku - jest to jednocześnie kino  z najwyższej półki, które bawi, wzrusza i zaskakuje. Ta noc jest gwarancją prawdziwej kinowej uczty. 


nazwa:

ENEMEF: Oscary 2012 

repertuar:

Artysta

O północy w Paryżu

Mój tydzień  z Marilyn

Szpieg 

 

miasto, kino, data:

ENEMEF: Oscary 2012 odbędzie się w piątek, 24 lutego 2012 r. w 21 kinach sieci Multikino:

Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 48,  
Elbląg, ul. Teatralna 5,

Gdańsk, Al. Zwycięstwa 14,

Gdynia, ul. Waszyngtona 21,

Koszalin, ul. Paderewskiego 1,

Kraków, ul. Dobrego Pasterza 128,

Łódź, Al. Piłsudskiego 5,

Poznań Malta, ul. Abp. A. Baraniaka 8,

Poznań 51, ul. Królowej Jadwigi 51,

Radom, ul. Bolesława Chrobrego 1,

Rumia, ul. Sobieskiego 14 A,

 
Rybnik, ul. Chrobrego 1,

Rzeszów, ul. Kopisto 1,

Szczecin, ul. Wyzwolenia 18/20,

Warszawa Złote Tarasy, ul. Złota 59,

Warszawa Ursynów, Al. KEN 60,

Warszawa Wola, ul. Górczewska 124,

Włocławek, ul. Pułaskiego 10/12,

Wrocław Arkady, ul. Powstańców Śląskich 2-4,

Wrocław Pasaż Grunwaldzki, ul. Plac Grunwaldzki 22,

Zabrze, ul. Gdańska 18. 

godzina rozpoczęcia i zakończenia:

rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5 rano 

ceny biletów w Elblągu, Rybniku i Włocławku:

- 22 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 22 zł każdy

- 26 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

- 27 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

- 30 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite). 

ceny biletów w pozostałych miastach:

- 25 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy

- 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

- 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

- 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite). 

plan projekcji i kolejność:

kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00 

ograniczenie wiekowe:

15 lat, za zgodą  rodziców 

 
 
 
REPERTUAR: 

Artysta (10 nominacji do Oscarów)

The Artist, Belgia, Francja, 2011, 100’

scenariusz i reżyseria: Michael Hazanavicius

obsada: Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman

muzyka: Ludovic Bource 

Najgłośniejszy i najbardziej oczekiwany film roku. Klasę tej produkcji potwierdza 10 nominacji do Oscarów, 6 nominacji do Złotych Globów oraz 12 nominacji do nagród BAFTA. Kino przez duże "K" - klimatyczne, magiczne, wzruszające, wciągające. 

Hollywood, koniec lat 20. XX wieku, w filmach zaczyna pojawiać się dźwięk. Wiele gwiazda kina niemego obawia się, że oznacza to koniec ich kariery, wśród nich jest pewny siebie amant wielbiony przez publiczność George Valentin. Aktor pomaga wybić się młodej tancerce, Peppy Miller, nawiązuje się między nimi namiętny romans. 

Hołd złożony filmowej tradycji ze skeczami wyjętymi jakby z repertuaru Chaplina, widowiskowymi popisami tanecznymi i wzruszającymi do łez scenami jak z klasycznych historii romansowych. 

O północy w Paryżu (4 nominacje do Oscarów)

Midnight in Paris, Hiszpania, USA 2011, 100'

scenariusz i reżyseria: Woody Allen

obsada: Owen Wilson, Marion Cotillard, Rachel McAdams 

Największy przebój Allena od 25 lat i jedna z najlepszych komedii 2011 roku. Gwiazdorska obsada, magiczny Paryż i podróż w przeszłość i inteligentny humor gwarantują świetną zabawę. 

Inez i Gil właśnie się zaręczyli i przyjeżdżają do Paryża by zaplanować  ślub. Wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa Adriana. W czarujących zakątkach Paryża rad Gilowi będą udzielać: Picasso, Hemingway i Dali. 

"O północy w Paryżu" to nastrojowy film z cudownymi ujęciami tego miasta nocą,  świetnymi kreacjami aktorskimi, doskonałym humorem. Wciąga i powoduje przyjemny szum w głowie jak kieliszek dobrego wina. 

Mój tydzień  z Marilyn (2 nominacje do Oscarów)

My Week with Marilyn, USA, Wielka Brytania 2011, 99’

reżyseria: Simon Curtis

scenariusz: Adrian Hodges

obsada: Michelle Williams, Kenneth Branagh, Eddie Redmayne

muzyka: Conrad Pope 

"Mój tydzień  z Marilyn" to portret ikony kina, artystki, która jak żadna inna gwiazda Hollywood budziła skrajne emocje, od uwielbienia do nienawiści. to nie tylko doskonałe zdjęcia, muzyka, kostiumy, scenografia i perfekcyjnie dobrana obsada, ale także wciągająca historia. 

Marilyn Monroe gwiazda Hollywood i symbol seksu przyjeżdża do Londynu, aby wystąpić w filmie u boku Laurence'a Oliviera. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, aktorką zajmuje się asystent reżysera Colin. Mężczyzna spędzi z nią niezwykły tydzień, nie wszystko, co się w tym czasie wydarzy, zapisze się w historii, ale z pewnością pozostanie w ich sercach. 

Ten film jest zjawiskowy, piękny i uwodzicielski jak sama Marilyn. Pełen spektakularnych olśnień, czarujących uśmiechów i niezapomnianych chwil. 

 
 
Szpieg (3 nominacje do Oscarów)

Tinker, Tailor, Soldier, Spy, Francja, Niemcy, Wielka Brytania 2011, 127’

reżyseria: Tomas Alfredson

scenariusz: Bridget O’Connor, Peter Straughan

obsada: Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy

muzyka: Alberto Iglesias 

Czołówka brytyjskich aktorów (wielki powrót Gary’ego Oldmana), doskonała intryga z umiejętnie budowanym napięciem, niesamowity, hipnotyzujący wręcz klimat - to wszystko sprawia, że "Szpieg" uznawany jest za jeden z najlepszych thrillerów ostatnich lat. 

Brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic z pracy swoich najlepszych agentów jak nigdy przedtem. George Smiley – agent mający dostęp do supertajnych tajemnic wywiadu, tocząc walkę z czasem rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6. 

Przygody Jamesa Bonda przy tym filmie to bajki dla dzieci. Szpieg to mocna, realistyczna opowieść o brytyjskim wywiadzie - to "doskonały" (The Spectator), "olśniewający" (The Wall Street Journal), "dwugodzinny orgazm" (Filmweb). 
 

KONKURS! 

Aby wygrać podwójne zaproszenie na maraton do Multikina Ursynów, prześlij maila zawierającego Twoje imię i nazwisko na adres ewa@kulturalnie.waw.pl, w temacie wpisz: konkurs. Wśród nadesłanych wiadomości rozlosujemy te, których nadawcy otrzymają zaproszenia. Na maile czekamy 23 lutego, od godziny 15.00 do 18.00. Powodzenia!
 
 

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--