8 WYKŁADÓW  NA  NOWE  TYSIĄCLECIE

Stanisław Bajtlik: Jak astronomowie zobaczyli koniec (Wszech) świata?

Audytorium Maximum; Uniwersytet Warszawski

21 lutego 2012 r., godz. 17.00

WSTĘP  WOLNY

 

Formalnie dr Stanisław Bajtlik jest astrofizykiem pracującym w Centrum Astronomicznym im. Kopernika PAN, w Warszawie. Jednak znany jest z tego, że będąc pasjonatem dziedziny, którą się zajmuje, posiada rzadko spotykaną u naukowców umiejętność przekazywania tej wiedzy. Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych i kilkuset artykułów, programów radiowych i audycji telewizyjnych o charakterze popularnonaukowym oraz książki Kosmiczny alfabet.

Dr Bajtlik nie raz udowodnił, że o trudnych rzeczach można mówić w zrozumiały i fascynujący sposób. Jego autorska metoda prowadzenia wykładów została doceniona nie tylko przez zawsze  liczne grono słuchaczy ale również przez odpowiednie instytucje. Doktor jest laureatem konkursu "Popularyzator nauki", organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis "Nauka w Polsce" Polskiej Agencji Prasowej.

Pytany o to jak patrzyć w gwiazdy, śmieje się: Odpowiedź na to pytanie jest prosta: tak samo, jak na konie, kobietę, drzewo. Ale żeby dostrzec, to co w nich niezwykłe, trzeba (...).

A co trzeba? -  można będzie dowiedzieć się  

21 lutego 2012, o godz. 17.00

Stanisław Bajtlik: Jak astronomowie zobaczyli koniec (Wszech) świata?

Audytorium  Maximum, na Uniwersytecie Warszawskim

8  WYKŁADÓW  NA  NOWE  TYSIĄCLECIE 

WSTĘP  WOLNYKategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--