W poniedziałek, 6 lutego, w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera "Sponsoringu" Małgośki Szumowskiej. Gościem specjalnym wieczoru była grająca w filmie główną rolę Juliette Binoche – laureatka Oscara i Cezara.

 

W tydzień po paryskiej premierze „Sponsoringu”, nowy film Szumowskiej mogli zobaczyć goście, którzy po brzegi wypełnili wczoraj salę warszawskiego Multikina Złote Tarasy. Na pokazie nie zabrakło reżyserki, której towarzyszyli – grająca w filmie główną rolę, laureatka Oscara i Cezara – Juliette Binoche oraz Andrzej Chyra i polska „eksportowa” aktorka numer jeden – Joanna Kulig. Ekipę twórców dopełnili operator Michał Englert oraz producentki Marianne Slot i Agnieszka Kurzydło.


 

Andrzej Chyra, Joanna Kulig, Juliette Binoche, Małgorzata Szumowska

 

Warszawska premiera „Sponsoringu” przyciągnęła do Złotych Tarasów licznych gości ze świata show-biznesu, którzy po seansie nagrodzili obraz Szumowskiej długimi owacjami na stojąco. Wśród oklaskujących film byli m.in. Katarzyna Zielińska, Marek Koterski, Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, Natalia Lesz, Katarzyna Maciąg, Magdalena Cielecka, Robert Kupisz, Marzena Rogalska, Olga Frycz i Agnieszka Grochowska. Imprezę poprowadził Marcin Prokop.

 

W filmie, który zachwycił krytyków we Francji i znalazł dystrybutorów w ponad 30 krajach na całym świecie, Szumowska wnika w fascynujący i zaskakujący świat młodych call girls, ukazując czego pragną kobiety i o czym marzą mężczyźni, a boją się powiedzieć. „Sponsoring” zagości w naszych kinach 17 lutego, a tydzień wcześniej – 10 lutego – otworzy prestiżową Panoramę Special 62. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie!


Światowa premiera „Sponsoringu” odbyła się podczas tegorocznego 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Juliette Binoche oraz Małgorzata Szumowska zostały owacyjnie przyjęte na pokazie, który odbył się w ramach w jednej z trzech najważniejszych sekcji – "Special Presentations", obok najnowszych dzieł Alexandra Payne’a, Michaela Winterbottoma i Larsa von Triera.

 

Obraz zyskał nie tylko uznanie krytyków i widowni, która po brzegi wypełniła salę prestiżowego Princess of Wales Theatre, ale także został sprzedany do szerokiej dystrybucji w ponad 30 krajach na całym świecie. Obejrzą go między innymi widzowie z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Wenezueli, Hongkongu i Korei Południowej.


Joanna Kulig, Juliette Binoche

 

 

Juliette Binoche


 

Katarzyna Maciąg


 

Andrzej Chyra


 

Marek Koterski, Małgorzata Bogdańska


 

Joanna Kulig

 


 

Dyrektor festiwalu Piers Handling napisał: „Wnikliwy portret kobiecej seksualności we wszystkich jej aspektach jest najlepszym dowodem na to, że właśnie w „Sponsoringu” wielki talent Szumowskiej w pełni rozkwitł”.Pokaz filmu w Toronto wywarł także spore wrażenie na recenzencie ekskluzywnego magazynu Studio.Komplementował on efekt współpracy Szumowskiej z aktorkami występującymi w „Sponsoringu”, zwracając szczególną uwagę na „imponującą talentem” Joannę Kulig oraz Anaïs Demoustier, którą uznał za najbardziej wyjątkową francuską aktorkę swojego pokolenia”. Podkreślił również, że młode aktorki, wspierane przez ikonę światowego kina Juliette Binoche, stworzyły sceny: „które po wyjściu z kina na długo zostają w pamięci.”  

 

Anna (Juliette Binoche), dziennikarka luksusowego magazynu dla kobiet, przygotowuje artykuł na temat sponsoringu. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie call girls – Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig). Dziewczyny wprowadzają ją w świat płatnej miłości, ku zaskoczeniu Anny - wyjątkowo pociągający i odkrywający przed nią oblicze jej własnego związku. Seks, pieniądze, mężczyźni i miłość już nigdy nie będą dla niej tym samym…

 

Najnowszy obraz autorki „33 scen z życia” - jednego z najczęściej nagradzanych filmów polskich ostatnich lat - to międzynarodowa koprodukcja, w którą zaangażowane są Zentropa International Poland, Zentropa International Koln, francuska firma Slot Machine oraz Canal+. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Autorem zdjęć realizowanych w Paryżu i Kolonii jest Michał Englert. W obsadzie filmu - obok laureatki Oscara i CezaraJuliette Binoche – znaleźli się: Joanna Kulig, Andrzej Chyra, Krystyna Janda, Anais Demoustier oraz Louis-Do Le Lencquesaing.

 

Imponująca talentem Joanna Kulig i niebywała Anais Demoustier” – Studio

 

Binoche w każdej scenie olśniewa inteligencją” – Variety

 

Emanujący erotyzmem” – Stopklatka.pl

 

Uczta dla oka!” – Exclaim

 

Porusza, uwodzi” – Alibi

 

Inteligentnie skonstruowany, zrealizowany z klasą" – Studio Cine Live

 

Pasjonujący i namiętny – Marie France

 

Jeden z najlepszych manifestów współczesnego feminizmu. Precyzyjnie i inteligentnie pokazuje hipokryzję naszej obyczajowości – Standard


 
Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Małgośka Szumowska Sponsoringredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--