W minioną niedzielę w eleganckich wnętrzach hotelu Sheraton odbył się wyjątkowy i nietypowy konkurs piękności. Do rywalizacji przystąpiły te, które z pięknem mają do czynienia na co dzień, dbając o naszą  urodę – właścicielki i pracowniczki zakładów kosmetycznych. Znajomość urodowych sekretów uczestniczki z pewnością wykorzystują dbając o własny wygląd, bo panie prezentujące się na scenie olśniewały wyjątkową urodą, o czym mieli okazję przekonać się przybyli na galę, której pomysłodawcą i organizatorem była firma Clarena.

Uroczystość, z właściwym sobie profesjonalizmem i poczuciem humoru, poprowadził Krzysztof Ibisz a przyświecały jej słowa inicjatorki konkursu, prezes firmy, Patricii Popławskiej: „Clarena jest kobietą, więc wspiera kobiety”. W skład wyjątkowo licznego jury wchodziło wielu znanych i lubianych, wymieńmy chociażby Monikę Richardson, Kasię Cichopek, Marka Włodarczyka, Jerzego Gruzę czy Roberta Korzeniowskiego. Wiele okładkowych twarzy przybyło też na uroczystość w charakterze gości: Katarzyna Bujakiewicz, Stefano Terazzino, Aleksandra Kisio czy Karol Strasburger.

Kandydatki ukazały się  w trzech odsłonach, prezentując swe wdzięki i stroje w rytm dynamicznej muzyki i prostych, ale wdzięcznych układów choreograficznych. Kolejne odsłony modowe stanowiły fartuszki kosmetyczne, suknie koktajlowe oraz stroje wieczorowe (oba rodzaje sukienek projektu Agnieszki Światły). Podczas jednej z odsłon, nieco stremowane kosmetyczki odpowiadały na pytania jurorów, oscylujące wokół ich zainteresowań i profesji. Szczególną sympatię publiczności zaskarbiła sobie rozsiewająca pozytywną energię posiadaczka burzy rudych loków Anna Matiuk. Jej szczere, pełne pasji odpowiedzi przełożyły się na wyniki konkursu – ale nie uprzedzajmy faktów.

Przerwy pomiędzy występami uczestniczek umilała przybyłym młoda wokalistka, debiutantka fonograficzna – jak określił ją prowadzący imprezę – Marcelina Stoszek, wykonawczyni subtelnego, przyjemnego dla ucha retro-popu. W międzyczasie rozstrzygnięto również konkurs Top Beauty Salon, wręczając nagrody w kategoriach: profesjonalizm obsługi, pielęgnacja ciała, twarzy oraz komfort gabinetu.

Jury nie miało problemu z podjęciem decyzji, przekazanie formularzy podliczającym głosy odbyło się sprawnie i widzowie wnet poznali zwyciężczynie.

Tytuł  miss Internetu (w głosowaniu wzięło udział ponad piętnaście tysięcy internautów!) a co za tym idzie, zestawy cennych nagród, w tym zestaw kosmetyków Clarena, otrzymała Kalina Skwarcz z Opalenicy. Drugą Vice Miss została wspomniana już Anna Matuk ze Szczecina. Pierwszą Vice: Agnieszka Fennig z Wrocławia. Najpiękniejszą z najpiękniejszych (dziewięć pań wyłoniono z ponad osiemdziesięciu kandydatek) została dwudziestotrzyletnia Angelika Plank z miejscowości Zawadzkie, pasjonatka stylizacji paznokci, muzyki i tańca (kto wie, może na decyzję jury miały wpływ zaprezentowane przez nią kroki samby?). Jak pokazuje doświadczenie poprzednich zwyciężczyń (bieżąca edycja była trzecią), Angelika może liczyć na znaczny wzrost odwiedzin w swoim salonie oraz jego obecność na łamach czasopism branżowych – wygrana w konkursie Clareny to duża sukces, szansa i nobilitacja.

Po ogłoszeniu wyników uroczystość przeniosła się do kuluarów, gdzie rozemocjonowane i szczęśliwe zwyciężczynie otoczył tłum reporterów. Zakończę akcentem będącym z jednej strony dowodem na dystans Krzysztofa Ibisza do własnej osoby, z drugiej: odzwierciedleniem pozytywnej atmosfery panującej na wydarzeniu. Dowcip opowiedziany ze sceny przez prowadzącego galę: Po czym poznać, że w nocy na rowerze jedzie Ibisz? Po tym, że światełko ma zwrócone na siebie. Życzymy zwyciężczyniom, by efektem wygranej w konkursie Clareny było zwrócenie zainteresowania klientek na proponowane przez nie usługi – odwagą przystąpienia do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej zasłużyły sobie na to.


 

 

 

 


 


 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Tekst: Marta Popławska

Foto: Ewa RatyńskaKategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Clarena Wybory miss kosmetyczek 2011redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--