"Kolędy Na Jazzowo” – koncert Iza Zając Quintet w Galerii Freta

     22 grudnia br. w Galerii Freta Iza Zając, jedna z czołowych wokalistek jazzowych i czterech muzyków, czyli Iza Zając Quintet zagrali znakomity koncert kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w jazzowych aranżacjach. Wprowadzili nim licznie zgromadzoną publiczność w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

      Iza Zając jest mistrzynią ellingtonowskich standardów i ballad, znakomitą improwizatorką oraz wokalistką musicalową, znaną z roli Grizabelli w musicalu A. L. Webber’a pt. „Koty” w Teatrze Roma.  Artystce towarzyszyli na scenie: Grzegorz Grzyb (perkusja), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Piotr „Bocian” Cieślikowski (saksofon) i autor aranżacji utworów Jarosław Małys (pianino). W programie koncertu znalazło się kilkanaście utworów. Były to najpiękniejsze standardy amerykańskie, piosenki bożonarodzeniowe i przeboje m.in.: “A Foggy Day” Georga Gershwina, “Christmas Song” napisana przez Mela Torné’a dla Nat King Cole’a, “Santa Claus Is Coming to Town”, “White Christmas”, “Jingle Bells”, “Let It Snow”, “I’ll be Home for Christmas” oraz tradycyjne kolędy: “O Come All Ye Faithful” z 1740 roku i zaśpiewana na bis „Przybieżeli do Betlejem”.

     Różnorodność utworów, ciekawe improwizacje artystki i piękne solowe partie saksofonu, kontrabasu i perkusji złożyły się na interesujący koncert. Mało jest w stolicy miejsc i okazji, by posłuchać jazzu. Koncert „Kolędy Na Jazzowo” był niezwykłą propozycją oderwania się od świątecznych przygotowań i wprowadzenia w magiczny świąteczny nastrój.

     Tekst i foto: Ewa Balana

 

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Galeria Freta Iza Zając Quintetredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--