Trzeci dzień przeglądu twórczości Martina Scorsese w Kinie Kultura zaoferował przybyłym aż cztery filmowe możliwości do wyboru. Starsze produkcje przeplatały się z tymi całkiem nowymi.

Kolejny kinowy wieczór zainaugurowały  „Ulice nędzy”, film z 1973 roku, z młodymi Robertem de Niro i Harveyem Kitelem w rolach głównych. To po tym filmie, w którym dał pokaz swoich aktorskich możliwości, de Niro zyskał światową sławę. Ci, którzy zdecydowali się na ten klasyk, musieli zrezygnować z rozpoczynającej się pół godziny później w sali kina „Świt” o prawie trzy dekady młodszej pozycji: „Gangów nowego Jorku”, tym razem z pierwszoplanowymi rolami młodszego pokolenia aktorów: Leonarda Dicaprio i Cameron Diaz. Jednak nic straconego, zaraz po „Ulicach nędzy” zaprezentowano widzom kolejny klasyk: „Alicja już tu nie mieszka”, z Ellen Burstyn w roli tytułowej (najszerszemu grono widzów dała się poznać dzięki elektryzującej roli matki w „Requiem dla snu”). Szczególną radość widzów wywoływało każdorazowe pojawienie się na ekranie wygadanego syna głównej bohaterki, Tomm’yego – prawdziwej perełki tego filmu.

Widzowie, którzy wybrali Gangi Nowego Jorku mogli się przenieść na kolejny, ostatni tego dnia pokaz, kwalifikujący się na nocny maraton, bo startujący dwie godziny przez północą hit sprzed pięciu lat: „Infiltrację”, z prawdziwie gwiazdorską obsadą (Nicholson, Dicaprio, Damon, Wahlberg, etc.). A zatem zarówno ci, którzy przegapili dzieła Scorsese podczas ich kinowej ich dystrybucji  (bądź nie było ich jeszcze po prostu na świecie w czasach ich wyświetlania), jak i ci, którzy znają jego twórczość od podszewki, mieli wspaniałą okazję, by nadrobić zaległości, lub przypomnieć sobie raz jeszcze ulubione filmy.

Szanowni Czytelnicy, przypominamy że dwa dni przeglądu wciąż przed nami!
Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kino Kultura Martin Scorseseredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--