Kulturalnie ma dla Was po jednej podwójnej wejściówce na grudniowe spektakle. Aby otrzymać wejściówkę należy wysłać maila na adres: ewa@kulturalnie.waw.pl w dniu 6 grudnia. W treści maila należy zamieścić tytuł spektaklu, na który chciałoby się otrzymać wejściówkę oraz cyfrę od 1-10. Wśród osób, które wyślą maila zostaną wylosowani zwycięzcy.

 

Zapraszamy w dniach 8-10 grudnia na Warszawską Scenę Tańca, która ruszyła 13 października 2011 r. Ideą inicjatywy jest regularna i długofalowa współpraca artystów tańca działających w stolicy z warszawskimi teatrami i scenami, a docelowo stworzenie niezależnego, samodzielnego miejsca dla tańca.

Na program Warszawskiej Sceny Tańca składają się spektakle, projekty artystyczne i edukacyjne oraz cykle dyskusyjne. Do udziału zapraszamy zespoły i artystów działających w Warszawie, a także tych którzy rezydują za granicą,  tworzących w obszarze szeroko pojętego tańca współczesnego i dziedzin pokrewnych. Program WST jest wybierany w drodze selekcji, przez Radę Artystyczną (dr. Aleksandra Rembowska, Janusz Marek, Edyta Kozak), na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz zaproszeń do projektu. 

Warszawska Scena Tańca realizowana jest w ramach 3-letniej dotacji Miasta Stołecznego Warszawa. 


PROGRAM WARSZAWSKIEJ SCENY TAŃCA

8 grudnia 2011

Centrum Sztuki Współczesnej/ Laboratorium | godz. 19:00

Daniel AlmgrenRecén "Dance (Rafał)"/ 45min – premiera 

Koncepcja i reżyseria: Daniel AlmgrenRecén

Taniec: Rafał Dziemidok

Światło: Ewa Garniec

Specjalne podziękowania: Marysia Stokłosa, Agnieszka Jakimiak, Małgorzata Fudala i Agata Awruk 

Tancerz Rafał Dziemidok zaprasza widzów do intymnego świata scenicznej ekspresji. Nie ma tu fabuły, lirycznych uniesień ani autotematycznego dyskursu. Jest tylko hipnotyczna, cielesno-duchowa obecność i niepoddające się racjonalnej analizie działanie. Powstający na oczach widzów ruch stopniowo przeobraża się w osobistą, taneczną wypowiedź.

Przedstawienie Dance(Rafał) jest częścią cyklu, który pokazuje Taniec i Tancerza najczystszej postaci. Spektakl skupia się także na relacji między performerem a jego ciałem, ruchem i najbliższym otoczeniem.

Poprzednie przedstawienia z tej serii – Dance(Fabián) i Dance(Maria) – zawierają w tytule imiona tancerzy w nich występujących.

Rezerwacja: rezerwacja@cialoumysl.pl

Bilety: 20 zł 
 

9 grudnia 2011

Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza | godz. 17:00-24:00

Warszawska Noc Tańca  

Warszawska Noc Tańca powstała z myślą o warszawskich artystach. Jest to impreza o charakterze promocyjno-integracyjnym, której pierwsza edycja odbyła się w grudniu 2007 r. Trwa 7 godzin non stop, od 17.00 do 24.00, raz w roku podsumowując najciekawsze wydarzenia ostatniego sezonu .

W programie WNT 2011 pojawią się projekty warszawskich choreografów uznane przez Radę Artystyczną za najciekawsze przedsięwzięcia zrealizowane w tym roku. Będą to zarówno miniatury choreograficzne, jak i pełne spektakle.

WNT towarzyszą także projekty multimedialne i muzyczne tworzone przez artystów współpracujących ze sceną tańca. 

Rezerwacja:  bilety@teatrstudio.pl

Bilety: 20 zł 
 

10 grudnia 2011

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy im. Gustawa Holoubka | godz. 19:00

Jérôme Bel „The show must go on”/ 90min 

Koncepcja i reżyseria: Jérôme Bel

Prapremiera: Paryż, 4 stycznia 2001

Premiera polska: Warszawa, 30 września 2011

Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. G. Holoubka

Menedżer produkcji: Sandro Grando, Agata Życzkowska, Natalia Starowieyska

Performerzy: Aleksandra Bobkowska, Ewa Federowicz, Magdalena Jędra, Katarzyna Kizior, Anna Natalicz, Cecylia Oryszczyn, Monika Rak, Małgorzata Skoczelas-Raczkowska, Monika Andrzejkiewicz, Karolina Wasilewska, Waldemar Barwiński, Dariusz Bochenek, Patryk Czaplicki, Jakub Dykiert, Cezar Lozano Triana, Eliasz Mróz, Kuba Słomkowski, Krzysztof Szekalski, Piotr Tołoczko, Paweł Lendzion, Agata Życzkowska. 

Jérôme Bel wciąż zaskakuje prostymi konceptami swoich przedstawień. TSMGO to dziewiętnaście superprzebojów muzyki pop w interpretacji jednego DJ’a i dwudziestu dwóch  warszawskich performerów wybranych specjalnie do tego spektaklu. Bel zadaje proste pytanie: jak i dlaczego muzyka wprawia nas w ruch? To jeden z największych sukcesów artysty i jednocześnie jeden z najczęściej wystawianych. Polska premiera spektaklu The Show Must Go On, współprodukowanego przez Teatr Dramatyczny i Fundację C/U, odbyła się w ramach 30 września 2011. 

Pokaz spektaklu zbiega się w czasie z 20. rocznicą śmierci Freddiego Mercury'ego, autora tytułowego utworuspektaklu „The show must go on”. 

Rezerwacja: kasa@teatrdramatyczny.pl

Bilety: 20 zł – 50 zł 
 
 

Finansowanie:

Projekt finansowany ze środków M. St. Warszawy 

Partnerzy:

Instytut Muzyki i Tańca/ Scena dla Tańca

Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski

Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy im. Gustawa Holoubka 

Patroni medialni:

Dwójka -Program 2 Polskiego Radia

POKA POKA Warszawa

Teatralia

Didaskalia

Literacje

Independent.pl

kulturalnie.waw.pl

waw.city.pl


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--