Centrum Nauki Kopernik ma już rok. Od Wielkiego Wybuchu odwiedziło go ponad milion osób, co świadczy o jego wielkiej popularności i ogromnych zainteresowaniach poznawczych Polaków. Przekroczyło to najśmielsze oczekiwania i ambicje jego założycieli. Mimo sukcesu, Kopernik cały czas się zmieniał i oferował zwiedzającym nowe atrakcje. Stał się miejscem międzypokoleniowym – przyciąga najmłodszych i seniorów, ludzi o różnych zawodach, mieszkańców miast i wsi, turystów. Dziennie odwiedza Centrum średnio 4 tysiące osób. Jego założyciele mówią, że udało się osiągnąć ten ogromny sukces głównie dzięki załodze Kopernika i udanemu partnerstwu z firmą Samsung. Celem Centrum Nauki Kopernik jest rozwijanie zainteresowań i wyobraźni zwiedzających. Wizyta ma zachęcać do myślenia, ale narzucać tego, co goście mają myśleć. Jego założyciele chcą pokazać, że edukacja nie jest nudna i nie powinna ograniczać się do przekazywania wiedzy. Co za tym idzie, chcą zmieniać polską edukację, zaczynając od pracy z nauczycielami.

Już w najbliższą sobotę, 5. listopada, odbędą się jego urodziny, na które serdecznie Państwa zapraszamy! Tego dnia Kopernik będzie czynny dwanaście godzin – od 10 do 22. W tym czasie, zwiedzający będą mogli zobaczyć dużo więcej niż zwykle. Otwarte zostaną tajemne przejścia i przygotowane będą okolicznościowe atrakcje.

Program dnia:

godz. 11.00 – Kraina mlekiem i miodem płynąca – krochmal w rękach przyrodnika

godz. 13.00 – Jak smażyć z dźwiękiem – lotne frakcje, czyli zmiana wina w wodę

godz. 15.00 – Jak zmywać z wdziękiem – naukowe bicie piany i ciasteczka termodynamiczne

godz. 17.00 – Dlaczego smoki nie latają – jabłko Newtona, czyli zraz konta befsztyk

godz. 19.00 – Szkło z metalu i metal z wody – nauka z prądem i pod prąd

godz. 21.00 – Dziadek Mróz na LSD – kryształy i piramidy Na poziomie -1 będzie można zobaczyć prototyp pierwszej czasowej ekspozycji Kopernika „Słońce ziemian”, której premiera planowana jest na 2013 rok. Odbędą się urodzinowe pokazy w galeriach m.in.: Rozpalanie ogniska bez zapałek (18.00 – 22.00), Pokaz dużych i małych baniek mydlanych (18.00 – 22.00), Każdy z uczestników będzie mógł zamrozić różę w ciekłym azocie i zbić ją na szczęście (18.00 – 22.00). O godzinie 20.30 na patio przed planetarium odbędzie się widowiskowy pokaz Fireshow, polegający na żonglerce płonącymi przedmiotami. Dla gości przygotowano niezliczone ilości urodzinowych niespodzianek, warsztatów, pokazów i eksperymentów.

Bilety będą sprzedawane tego dnia do godziny 18. Po tej godzinie wstęp umożliwia jedynie ważny bilet roczny. Serdecznie zapraszamy!


Tekst i foto: Zuzanna Dolacka
Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--