„Co kobieta po wielu dietach powiedzieć ma…?”  – tego między innymi można się było dowiedzieć 1 października w Teatrze Palladium na premierze sztuki Jana Jakuba Należytego pt.


     „Dieta Cud. Komedia odchudzająca” 

  

„Dieta Cud” jest satyrą na współczesne czasy obfitujące w rozmaite programy telewizyjne typu reality show. Akcja komedii rozgrywa się w domu Slim Brothera. Po prawie dziesięciu tygodniach w programie pozostają trzy finalistki: Lidka, Maria – Pani Doktor i Jadwiga – Pani Colombo. Wszystkie uczestniczki walczyły z nadwagą. Wygra ta, która straci najwięcej zbędnych kilogramów. Pozostały im dwa ostatnie dni do finału, którrego emisja odbędzie się na żywo. Kobiety zżyły się już ze sobą, ale rywalizacja o nagrodę główną – duże pieniądze i podróż do jednego z krajów latynoamerykańskich, a w perspektywie dostatnie życie, skłania je do prawienia sobie drobnych złośliwości i stosowania nieuczciwych chwytów wobec rywalek. To wszystko odbywa się w atmosferze podenerwowania, bo głód daje się uczestniczkom we znaki. Każda z nich przemyca jakoś niedozwolone jedzenie, w czym prym wiedzie Jadzia (w tej roli rewelacyjna Ewa Ziętek). Na straży regulaminu domu Slim Brothera stoi Ewa Fitness (w premierowej obsadzie Ewa Kuklińska), niezwykle wymagająca instruktorka, która poprowadzić ma bohaterki reality show do zwycięstwa. Dwie z uczestniczek decydują się na dość szokującą metodę wspomagania odchudzania, a Slim Brother stosuje wobec każdej nie mniej szokujące chwyty poniżej pasa. Sięga do spraw najbardziej intymnych, grzebie uczestniczkom w przeszłości, a wszystko po to, by wywołać i pokazać ogromne emocje, które wpłyną na słupki oglądalności programu.


fot. E. Balana

      „Dieta cud. Komedia odchudzająca” ukazuje świat telewizji, która „potrzebuje pięknych kłamstw”, w sposób dowcipny i ironiczny. Początek sztuki zapowiada to, co zazwyczaj pokazuje się w programach typu reality show, ale niedługo potem akcja nabiera tempa. Zabawne dialogi, wesołe piosenki do znanych melodii i barwne kreacje aktorskie składają się na dobry spektakl, którego optymistyczne przesłanie pozostawia widza w pozytywnym nastawieniu, że można być szczęśliwym, nawet gdy waga łazienkowa wskazuje bardzo okrągłe liczby.

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Występują (zamiennie): Ewa Ziętek, Adrianna Biedrzyńska, Ewa Kuklińska, Mimi Kokoski, w epizodzie Maria Bujas-Łukaszewska / Ewa Dałkowska, Grażyna Wolszczak, Halina Sammler-Kotys, Alicja Dąbrowska i Halina Rowicka

Kolejne spektakle odbędą  się 29 października, 26 listopada i 5 grudnia . 

     Tekst: Ewa BalanaKategoria: Recenzje spektakli | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Dieta Cud teatr 2011 Teatr Palladiumredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--