Pierwsza wystawa w Galerii Drukarnia – „drukARTstwo”

     9 września br. w pomieszczeniach starej drukarni Życia Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 3/5 uroczyście otwarto Galerię Drukarnia, jak w skrócie nazywa się Galerię Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie. Inaugurację działalności nowego miejsca na mapie kultury Warszawy uświetniła wystawa prac pięciu artystek: Liliany Chwistek, Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej, Beaty Pflanz, Sagi Dany Tomaszewskiej i Agaty Amelii Wawrzyniak.     Zaprezentowane na niej zostały obiekty artystyczne wykonane z różnorodnych materiałów tj.: glina, gips, kalka, folia, tkanina czy papier światłoczuły. Artystki zastosowały przy ich tworzeniu różne technik nanoszenia wzoru. Wernisaż wystawy składał się z części „biernej”, w której zwiedzający oglądali prace i „aktywnej” czyli happeningów. Goście podziwiali kolorowe batiki Liliany Chwistek, czarno-białe fotografie Agaty Amelii Wawrzyniak, rzeźbę i instalacje Sagi Dany Tomaszewskiej, gipsoryty, kalkografie, reliefy i matryce Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej oraz instalację składającą się z wielkoformatowych rysunków na przezroczystej folii autorstwa Beaty Pflanz – artystki, która zaangażowała gości wernisażu w dwa interesujące hapenningi. W pierwszym z nich, na czerwonej ścianie za pomocą białej farby uczestnicy nanosili odcisk swych dłoni, w drugim na ścianie wykonanej z przezroczystej folii pisali tekst „PIERWSZA WYSTAWA W GALERII DRUKARNIA”. Szybko okazało się, że napisane teksty różnią się między sobą nie tylko charakterem pisma piszących, ale też formą i treścią. Niektóre zostały napisane skrótem, inne na skos, lub w języku angielskim.    

 Inauguracji wystawy towarzyszył koncert duetu wokalnego Moon Eyes w składzie: Aga Radziejewska (śpiew) i Bartek Drak (gitara akustyczna).

     Wystawa będzie czynna w środy i czwartki w godz. 17-21.00 i soboty i niedziele w godz. 12-20.00 do 20 września br.

     Foto i tekst: Ewa BalanaKategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Galeria Drukarniaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--