We wtorek 30 sierpnia Festiwal Singera potrząsnął warszawską Pragą. 

W Składzie Butelek odbyło się otwarcie wystawy autorstwa PositiveArt czyli grupy warszawskich grafików działających w Związku Polskich Artystów Okręgu Warszawskiego. Przechadzając się z winem przez zakamarki lokalu, można było obejrzeć prace przedstawiające elementy kultury i religii żydowskiej, portrety.  Wystawa czynna jeszcze tylko do końca tygodnia.


Zaraz po otwarciu wystawy na dole klubu odbył się pokaz slajdów przedstawiający przedwojenne zdjęcia Żydów. Wśród wielu czarnobiałych fotografii znalazło się wiele portretów, lecz także zdjęć, które uchwyciły chwile codziennego przedwojennego życia.

Chwile później w klubie „Zwiąż mnie” miało miejsce prezentacja pod tytułem „Żydzi w świadomości współczesnych Prażan”. Podczas niej zaprezentowano działania jakie są podejmowane na Pradze, i które mają  na celu zachowanie pamięci o żydowskich mieszkańcach dzielnicy.

Podczas pokazu odbył  się konkurs. Prowadząca odpytywała przybyłych  głównie ze znajomości topografii Pragi. Dużo łatwiej było tym wszystkim, którzy byli wcześniej z Panią prowadzącą na spacerze po warszawskiej Pradze i mogli poznać wszystkie tajniki dzielnicy. Walka była zacięta, jednak konkurencje zdominowały kobiety, a jedna z nich mająca na koncie najwięcej punktów mogła degustować się wygraną czyli koszernym winem prosto spod lady.

Na zakończenie grupa Totutotam zaprezentowała zdjęcia z podróży po Izraelu uzupełniając pokaz komentarzem.

Oba wydarzenia przyciągnęły wielu zainteresowanych, którzy z chęcią oglądali slajdy popijać  piwo, również koszerne.


Tekst: Anna Kurek

Foto:materiały prasowe


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Festiwal Singera 2011redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--