Malarstwo, enkaustyka, wycinanki – wernisaż Stanisławy Kwaśniewskiej

Warszawa, 12.11.2009 r. godz. 18-20

Dom Kultury Kadr

 

Zamiłowania plastyczne zdradzała od wczesnej młodości, jednak dopiero w swym dojrzałym życiu znalazła czas na realizację i ujawnienie swych artystycznych pasji. 

W roku 1993  miała miejsce pierwsza wystawa Stanisławy Kwaśniewskiej (Wycinanki – Warszawianki), na której zaprezentowała w sekcji plastycznej Najmniejszego Muzeum Świata w Warszawie kilkadziesiąt oryginalnych wycinanek. Po dzień dzisiejszy powstały unikatowe serie orłów – artystyczne wersje polskiego godła oraz abstrakcyjne formy i postaci kobiet, wykonane własną techniką wycinanek i enkaustyki. Pierwsze doświadczenia malarskie, to lata 90. XX w. Już w 1995 roku została przyjęta do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków rozwijając swe zdolności w Pracowni Malarskiej Staromiejskiego Domu Kultury pod kierunkiem prof. Lidii Żmihorskiej. Ulubione tematy Autorki wystawy to pejzaże, kwiaty i architektura. Zrealizowała 15 wystaw indywidualnych i brała udział w licznych zbiorowych prezentacjach prac, w tym za granicą (Vrigstad - Szwecja, 1996). Wciąż działa aktywnie w warszawskim środowisku plastyków, m.in. w Warszawskim Stowarzyszeniu Plastyków. Wycinanki, malarstwo olejne i enkaustyka znajdują się w zbiorach prywatnych miłośników jej twórczości zarówno w kraju, jak i za granicą (w Szwecji, Australii, Niemczech, Austrii, Holandii, Stanach Zjednoczonych w Waszyngtonie).

Wystawę oglądać będzie można Galerii DK Kadr, w dniach 12 - 7 grudnia 2009 r. poniedziałki – piątki w godz. 9 – 20 (Warszawa, ul. Gotarda 16).

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--