• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  WOJTEK zaprasza na spektakl opowiadający o dziwnej relacji Michała i Bobka.

  Michał i Bobek w jednym żyli domu. Jeden wysoki, drugi niski. Jeden mądry, drugi głupi. I jak ten jeden chciał pogadać to ten drugi nie mógł go zrozumieć. A jak ten drugi chciał poskakać,to ten pierwszy chwycił bata. Ale poza tym kochali się.
  Michał ma właśnie ciężki moment w pracy i musi dużo pracować, ale ponieważ może swoją pracę wykonywać w domu, spędza z Bobkiem wiele czasu. Razem rozmawiają, przekomarzają się, prześcigają: kto lepiej potrafi robić przewroty, kto lepiej potrafi prowadzić dyskusje. Bobek jednak zaczyna się dziwnie zachowywać. Michał postanawia pomóc Bobkowi. Pomysł nie jest prosty i wystawi ich przyjaźń na próbę. Będzie to poważne wyzwanie dla Bobka, ale także, lub przede wszystkim, dla Michała.  Premiera spektaklu odbędzie się 21 października 2016 o 19:30 w Teatrze Soho. Kolejne spektakle w secie o tej samej ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Janusz Wróblewski przedstawia

  spotkanie z reżyserem Maciejem Pieprzycą

  oraz aktorem Mirosławem Haniszewskim

         

  26. października o godz. 19.00 odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Jestem mordercą”, a następnie spotkanie z reżyserem Maciejem Pieprzycą oraz aktorem Mirosławem Haniszewskim. Rozmowę przeprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski.

  Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego to niepowtarzalna okazja by spotkać się z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. W trakcie spotkania widzowie mają okazję wzięcia udziału w dyskusji na temat prezentowanych filmów, a także twórczości zaproszonych gości.

   

   

  „Jestem mordercą – thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

   

  Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   32. WFF: Nordycka panorama

  Prawdziwym kunsztem musi wykazać się reżyser, który chce stworzyć film o istotnym problemie w życiu człowieka, a jednocześnie przedstawić go w przystępny dla widza sposób. Zwykle twórcy uciekają się wtedy do tworzenia obrazów filozoficznych albo poetyckich. Najrzadziej stosowanym rozwiązaniem jest natomiast balansowanie między powagą, a dowcipem. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest banalna. Można łatwo przekroczyć granice dobrego smaku, a tym samym istotę tematu sprowadzić na drugi plan. Takiego ryzyka nie bał się podjąć Philip John znany z reżyserii takich seriali jak „Outlander” czy „Spotless”. Jego debiut fabularny „Księżycowe kundle” wchodzi w skład „Pokazów Specjalnych” na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Opowiada on historie znajomości Michaela i Thora. Ich rodzice się pobrali, a obaj dorastający chłopcy zostali zmuszeni do zamieszkania w jednym domu. Mimo że przez długi czas nawet ze sobą nie rozmawiają, postanawiają wspólnie wyruszyć w podróż do Glasgow. Choć ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  Teatr HOTELOKO

  #moiprzyjacieletancza

  Performance / premiera

  22.10.2016 r. godz. 19:00 / Centrum Promocji Kultury / ul. Podskarbińska 2

  Wstęp wolny

  rezerwacja bezpłatnych wejściówek: agata@fundacjarozwojuteatru.pl


   

  Koncepcja i choreografia: Magdalena Przybysz

  Reżyseria i dramaturgia: Agata Życzkowska

  Współpraca artystyczna: Wojciech Grudziński / Mikołaj Prynkiewicz / Katarzyna Stefanowicz

  Wykonanie: Wojciech Grudziński / Mikołaj Prynkiewicz / Magdalena Przybysz / Agata Życzkowska

  Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

  Partnerzy: PROM Kultury Saska Kępa / Centrum Promocji Kultury Praga Południe / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

  Patronat medialny: kulturalnie.waw.pl / teatr dla was.pl / slow life.pl / mowianamiescie.pl

  Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

   

  Projekt #moiprzyjacieletancza wg koncepcji i w choreografii Magdaleny Przybysz oraz w reżyserii i dramaturgii Agaty Życzkowskiej jest efektem poszukiwań strategii związanych z opowiadaniem historii - tzw. story telling.

  Przyświeca mu prosta zasada:

  To, czego się nie da opowiedzieć słowami - zatańcz lub zaśpiewaj.

  To, czego się nie da zatańczyć - powiedz.

  To, czego nie da się w ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Jeremiego Przybory Dzieła (niemal) wszystkie. Tom II


  Spotkamy się W kawiarence „Sułtan” czy zanucimy Balladę z trupem? Nie musimy wybierać. Obie piosenki znalazły się w II tomie. Oprócz tego cały cykl Divertimento, sztuka Balladyna ’68Autoportret z piosenką i wiele innych.


  Te dzieła dopełniają literacki portret mistrza polszczyzny, twórcy nieprawdopodobnych światów, które swoją elegancją nawiązywały do czasów przedwojennych. Wszystkie jednak komentowały rzeczywistość powojenną – tak dalece powojenną, że pozostają aktualne do dzisiaj.

   

  W tej odsłonie Dzieła (niemal) wszystkie gromadzą (niemal) wszystkie utwory teatralne Przybory, (niemal) wszystkie teksty prozatorskie, nieznane dotąd piosenki, a ponadto cenne i celne podsumowanie jego twórczości pióra K.T. Toeplitza.

   

  Dzieła Mistrza zilustrowali wybitni polscy graficy: Marek RaczkowskiPiotr Socha Marcin Wicha.

   

  W osobnym tomie ukaże się pełne wydanie wspomnień Jeremiego Przybory Przymknięte oko opaczności. Memuarów części wszystkie.

   

  Ten zestaw trzeba mieć na półce.

  Przybora jest dobry na ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Śniadanie na Teatralnym – propozycja MOMU na dobry początek dnia.

  Restauracja MOMU wchodząca w skład grupy restauracji tj. AIOLI i Banjaluka

  – zaprasza na śniadanie za 1 zł.


   

  Specjalne z myślą o wszystkich zabieganych restauracja MOMU wychodzi naprzeciw i wprowadza do swojej oferty śniadanie do kawy za 1 zł podawane od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 12:00.
  (w weekendy do śniadania prosecco w zestawie od 10:00 do 14:00)

  Propozycja restauracji została stworzona z myślą o wszystkich tych, którym rano brakuje czasu na przygotowanie śniadania w domu. Wśród propozycji śniadaniowych znajduje się 5 pełnowartościowych śniadań tj. Ryż na mleku kokosowym, Jajka w koszulkach na zadymionym boczku, Karkówka wiśniowa na podpłomyku, Pasta z wędzonych ryb podana na podpłomyku i Domowa jajecznika z kurkami podana na wiejskim chlebie.

  Jak mówi brand manager MOMU – Daniel Chomicz – śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, o którym większość z ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  UKRAINA! FESTIWAL FILMÓW UKRAIŃSKICH

  WARSZAWA, KINO ILUZJON

  20-23 PAŹDZIERNIKA 2016

  Przedstawiamy program. Rusza sprzedaż biletów.

   

  Przedstawiamy program Festiwalu Filmów Ukraińskich UKRAINA! Festiwal odbędzie się w dniach 20 – 23 października  w Kinie Iluzjon w Warszawie i jest to pierwsza tego typu impreza odbywająca się w stolicy. W programie znajdą się najciekawsze produkcje filmowe ostatnich lat, które poruszyły Ukraińców lub zaistniały na festiwalach filmowych na świecie. A także warsztaty kuchni ukraińskiej i spotkanie dla dzieci przygotowane przez lubianych i nagradzanych animatorów z Misiowych Poranków. Trwa również zbiórka pieniędzy na koncert zespołu The Hypnotunez na portalu polakpotrafi.pl.

  Od 7 października w kasie Kina Iluzjon można będzie kupować bilety na festiwal. Bilety w cenie 14 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy).

  W załączniku przesyłam pełen program projekcji filmowych wraz z wydarzeniami towarzyszącymi oraz opisy filmów.

  W sprawie akredytacji, poproszę o zgłoszenia mailowe do ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  32. WFF: Głębia psychologii

  Czeskie kino ma w Polsce wielu wiernych fanów. Nic więc dziwnego, że organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego dbają o to, aby w ich harmonogramie regularnie pojawiały się obrazy z ojczyzny Milosza Formana. W tym roku najciekawszą propozycją o takim rodowodzie jest film autorstwa Jana Hrebejka. Tytułowa „Nauczycielka” jest z pozoru sympatyczną kobietą, której na sercu leży dobro uczniów. Jednak tak naprawdę to samolubna osoba, wykorzystująca socjalistyczne ideały w celu osiągnięcia własnych korzyści. Jej zachowanie stanowi wzorcowy przykład nieetyczności ideologii jaką ogarnięte były w latach 80-tych ówczesne tereny Czechosłowacji. Reżyser skrupulatnie buduje świat fabularny na podstawie zestawienia osoby ślepo zapatrzonej w dany wzorzec zachowania, z ludźmi, którzy mimo poczucia niesprawiedliwości przez długi czas nie przeciwstawiają się zastanej sytuacji. Całość pokazuje psychiczne uciemiężenie społeczeństwa. Chęć walki zostaje w nim zastąpiona mimowolnym podporządkowaniem się. Współczesna ikona kinematografii zza naszej południowej granicy powróciła na ekrany ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--