„Segment – PRL dla początkujących”  – stała gra plenerowa! 
 

Otwarcie gry plenerowej „Segment – PRL dla początkujących” – 1 lipca 2011, godz. 15.00, Park Kazimierzowski w Warszawie (na tyłach Uniwersytetu Warszawskiego).  

W roku 2010 obchodziliśmy 30-lecie powstania Solidarności, która zmieniła losy Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Częścią obchodów rocznicowych było uruchomienie na Pl. Solidarności w Gdańsku realizowanej przez całą dobę gry plenerowej „Segment czyli PRL dla początkujących”. Teraz „Segment” zawita w Warszawie!  


„Segment – PRL dla początkujących”  to gra, która zostanie na stałe zainstalowana w przestrzeni miejskiej Stolicy. Głównym jej celem jest przybliżenie młodym mieszkańcom Warszawy codziennej rzeczywistości PRL oraz poszerzanie wiedzy o najnowszej historii Polski, w tym historii Solidarności.  
 

Opis gry 

 „Segment – PRL dla początkujących” to gra składająca się z dwóch skrzyżowanych kwadratów (10X10 m), a zasady nawiązują do klasycznych gier tj. „Chińczyk” czy „Monopol”. Krzyżujące się w grze kwadraty symbolizują dwie rzeczywistości: oficjalną PRL - owską oraz nieoficjalną, podziemną - drugi obieg. Poruszając się na podstawie rzutu kostki uczestnicy gry realizują zaznaczone w scenariuszu polecenia, które odnoszą się do historii najnowszej. W scenariuszu określone są zadania, które trzeba w danym punkcie wykonać np. zatańczyć twista, przekazać informację o organizacji wiecu, przenieść konspiracyjne ulotki, uciekać przed Milicją, a także odpowiadać na pytania dotyczące Sierpnia ’80 oraz czasu Solidarności, itp. 


Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. 

Organizator:  

Fundacja Centrum Solidarności, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk,  www.fcs.org.pl

Dom Spotkań  z Historią, ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa, www.dsh.waw.pl 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--