W czwartek 19 maja wraz z Traffic Club zapraszamy do Warszawy na premierę książki Marka Krajewskiego  Liczby Charona. Początek o godz. 18. w Traffic Clubie przy ul. Brackiej 25. Spotkanie z autorem poprowadzi Paweł Drozd. Fragmenty książki przeczyta Krzysztof Gosztyła. Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Każdy może zostać Bogiem, wystarczy tylko poznać pewne matematyczne równanie.

Maj 1929 roku. Lwów. Komisarz Edward Popielski wyleciał z policji, wreszcie ma czas na rozwiązywanie zagadek matematycznych i łacińską poezję. I na miłość. Razem z piękną Renatą w jego życiu pojawia się sprawa tajemniczego zniknięcia pewnej hrabiny. Popielski podejmuje się nietypowego zlecenia i szybko wpada w kłopoty. A we Lwowie znów głośno o brutalnych morderstwach. I tylko policja wie, co kryje w sobie list od mordercy.

 

Liczbach Charona Popielski ma szansę zmienić swoje życie – wrócić do policji i założyć rodzinę z ukochaną kobietą. Ale miłość jest ślepa, podobnie jak sprawiedliwość...

 

Marek Krajewski – pisarz, tłumacz, filolog klasyczny. Przez wiele prowadził zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim, który porzucił, by zająć się wyłącznie pisaniem książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Zadebiutował w 1999 roku Śmiercią w Breslau. Jego powieści ukazały się w dwunastu krajach. Laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Paszportu „Polityki. 

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--