KIEDY ZGINIE NASZA CYWILIZACJA?

Prof. Andrzej Kajetan Wróblewski - wtorek, 12 kwietnia, o godz. 17, Audytorium Maximum, na Uniwersytecie Warszawskim. 
 

Andrzej Kajetan Wróblewski jest profesorem na Wydziale Fizyki UW, przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Historii Nauki PAN, członkiem PAN-u, Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. W latach 1989 –1993 był rektorem Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego specjalnościami są: fizyka cząstek elementarnych (fizyka wysokich energii) oraz historia fizyki. Zajmuje się też historią i metodologią fizyki (Historia fizyki, 2007), oraz  zwalczaniem pseudonauki, czemu poświęcił część książki pt. Prawdy i mity w fizyce, 1982. W miesięczniku Wiedza i Życie zamieszcza artykuły o znanych uczonych, pod nazwą Uczeni w anegdocie. Na tej bazie powstały kolejne dwie książki, o tym samym tytule.

Profesor jest niestrudzonym popularyzatorem nauki i posiada rzadki dar przekazywania swej ogromnej wiedzy, w sposób bardzo ciekawy i wręcz wciągający słuchacza do aktywnego uczestnictwa. Na wykładach profesora nie znajdzie się przysypiających studentów, a ci, którzy na nie uczęszczają wiedzą, ile ciekawych, pożytecznych, a czasami śmiesznych rzeczy można się na nich dowiedzieć.

Najłatwiej przekonać się o tym będzie w trakcie wykładu pt.: KIEDY ZGINIE NASZA CYWILIZACJA? prof. Andrzeja Kajetana Wróblewskiego, we wtorek, 12 kwietnia, o godz. 17, w Audytorium Maximum, na Uniwersytecie Warszawskim. ZAPRASZAMY!Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--