„Coś” nowego z czeskiej Pragi – płyta Marek Dusil Blend

      Niedawno w Czechach ukazała się debiutancka płyta grupy Marek Dusil Blend. Nagrania zakończyły się w grudniu 2010 roku. Ich efektem jest bardzo dobry pod względem kompozycji i jakości dźwięku album pt. „Cosi” („Coś”), składający się z dziesięciu utworów, z których pierwszy to piosenka tytułowa. Kapela nie jest jeszcze w Polsce popularna, ale warto zapoznać się z ich utworami, gdyż są to ciekawe, nastrojowe kompozycje. Wykonane w języku czeskim brzmią poetycko i mają niepowtarzalny klimat.     

Marek Dusil tworzy muzykę od wielu lat. W 2006 roku spotkał muzyków, z którymi do tej pory współpracuje. W składzie zespołu, oprócz Marka Dusila – wokalisty i gitarzysty, grają: Bany – gitarzysta i wokalista, Pavel Matyáš – basista i Aleš Kondýsek – perkusista. Produkcją albumu zajął się sławny w Czechach muzyk, perkusista – Štěpán  Smetáček, który dodał do utworów ciekawe efekty dźwiękowe i brzmienie innych instrumentów.

     Muzyka zespołu to mieszanka rocka, bluesa i folku. Niektóre utwory na płycie są nostalgiczne, romantyczne i melancholijne, inne z kolei dynamiczne, o ostrzejszym rockowym brzmieniu. „Déšť” („Deszcz”) to nastrojowa piosenka w rytmie deszczu, w której słychać spadające krople. „Harmonikář” („Harmonijkarz”) z interesującymi wstawkami wokalnymi przypomina rytmem jadący pociąg, podobnie jak utwór pt. „Tmou za Tebou” („Mrok za sobą”), pod koniec którego słychać odgłos pociągu. „Strom” („Drzewo”) to optymistyczna opowieść o pewnym drzewie. Dwa końcowe utwory na płycie wprowadzają w nastrój sentymentalny, przedostatni „Volnej, přesto spoutanej” opowiada o tęsknocie i samotności.

      Płyta „Cosi” nie jest dystrybuowana tradycyjnie, zatem nie jest dostępna w sklepach.

Można ją zamówić za pośrednictwem strony internetowej kapeli www.myspace.com/marekdusilyoungblood, lub kupić wybrany utwór na www.reverbnation.com/marekdusilblend. Na obydwu stronach można posłuchać niektórych piosenek zespołu.

Ewa Balana
Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Marek Dusil Blend premiery muzyczneredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--