Koncert “Thank You For The Music” – przeboje Bee Gees i ABBY na walentynki

     Ci, którzy spośród wielu propozycji na walentynkowy wieczór wybrali koncert “Thank You For The Music”, z pewnością długo będą go wspominać. Ponadczasowe przeboje zespołów Bee Gees i ABBA, wyjątkowy klimat, sceneria i kostiumy sprawiły, że był to wieczór wyjątkowy, pełen dobrej zabawy ale i wzruszeń.


      Działo się tak w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki nie pierwszy raz. Rok temu organizatorzy zaprosili walentynkowiczów na koncert The Magic of the Beatles”. Świetna atmosfera podczas imprezy i sukces przedsięwzięcia sprawiły, że i w tym roku postanowiono zorganizować koncert zespołu coverowego na równie wysokim poziomie. Stanisław Trzciński zapowiedział, że stanie się to prawdopodobnie tradycją. W poniedziałkowy wieczór, w pierwszej części brytyjskiego show wykonane zostały największe przeboje grupy Bee Gees. Po przerwie publiczność usłyszała hity ABBY. Obydwa zespoły odniosły ogromny sukces. Sprzedały setki milionów płyt. Bee Gees został nominowany do Rock and Roll Hall of Fame w 1997 r., a ABBA w 2010 r.


      

Pierwszym utworem wykonanym podczas koncertu był Stayin’ Alive”. Następnie muzycy zaśpiewali m.in. Massachusetts”, You Win Again”, Islands In The Stream” - utwór napisany przez Bee Gees, wykonywany przez Kenny'ego Rogersa i Dolly Parton. O miłości opowiedzieli w utworach Love Somebody, How Deep Is Your Love”, a na koniec, na bis zagrali Tragedy”. Tragedii nie było, wręcz przeciwnie. Publiczność bawiła się doskonale. Muzycy dali czadu. Po przerwie zaczęli od Gime! Gimme! Gimme!” ABBY. Następnie zagrali m.in. Knowing Me, Knowing You”, Honey, Honey”, Ring Ring”, The Winner Takes It All”, Fernando”, Take A Chance On Me”, Mamma Mia”, Super Trouper”, Money, Money, Money”, Dancing Queen”, Thank You For The Music” i na bis “Waterloo”. Na przekór tytułowi tej ostatniej piosenki koncert zakończył się sukcesem.


      Klimat show i oprawa sceniczna przypominały lata świetności zespołów. Artyści odgrywający Bee Gees wystąpili w białych garniturach, czarnych koszulach z dużymi kołnierzami i w białych butach na bardzo wysokich obcasach. Kostiumy i taniec były w klimacie „Gorączki sobotniej nocy” i „Grease”. Wykonane przez nich utwory Night Fever” i Grease” najbardziej kojarzą się z epoką disco i szaleństwami w dyskotece. Występ muzyków odgrywających ABBĘ przypominał jeden z ostatnich koncertów grupy podczas tournée po Japonii w 1980 r. Agnetha i Frida wystąpiły wówczas, podobnie jak naśladujące je artystki, w trójkątnych, jasnych tunikach. Muzycy naśladujący Björna i Benny’ego mieli stroje stylizowane na kimona. Małżeństwa muzyków przechodziły wówczas kryzys. To dlatego bohaterki wieczoru przedstawiły dwóch członków kwartetu
jako swoich eksmężów.


      Przeboje Bee Gees i ABBY sprawiły, że publiczność bawiła się doskonale, tańcząc w miejscu, odpowiadając na pytania i wykonując proponowane przez artystów ruchy. Piosenki dostarczyły także wielu wzruszeń, gdyż każdy powrót do przeszłości ma charakter sentymentalny. Na zakończenie artyści zostali nagrodzeni światełkami z telefonów komórkowych i wielkimi brawami. Muzykom i organizatorom należą się słowa uznania i podziękowania za dobrą zabawę, zatem: thank you for the music.

   Tekst:   Ewa Balana

Foto: Paweł Kwiatkowski


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--