Walentynkowy wieczór w kinie Kultura!

50 lat o miłości, czyli „Do widzenia do jutra” i „Prosta historia o miłości”

Zapraszamy do kina Kultura na Walentynkowy wieczór ze szczególnymi seansami filmowymi, które dzieli pół wieku, a łączy miłość. W programie dwie wyjątkowe projekcje, prezenty dla zakochanych i … promocyjne ceny biletów dla par.

  
„Do widzenia do jutra" to debiut reżyserski Janusza Morgensterna z 1960 roku. Stanowi nostalgiczną kronikę wakacyjnej miłości: Jacek (Zbigniew Cybulski) to gdański student i reżyser poetyckiego teatrzyku,  ona - Marguerite (Teresa Tuszyńska) to piękna córka francuskiego konsula. Zakochany chłopak ma nadzieję, że dziewczyna odwzajemnia jego uczucie, zostanie na Wybrzeżu, gdzie będą żyli długo i szczęśliwie. Czy jednak jego marzenia mogą się spełnić, skoro dla niej życie to nieustająca podróż?

Dzięki „Do widzenia, do jutra” spełniły się marzenia Janusza Morgensterna o reżyserskim debiucie, który mógł zrealizować wspólnie z przyjaciółmi, Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą. Obaj, poznani przez niego jeszcze w czasach studenckich, są (razem z Wilhelmem Machem) autorami scenariusza. W efekcie „Do widzenia, do jutra” to nie tylko liryczna historia miłości niemożliwej, ale też filmowy portret gdańskiego środowiska artystycznego końca lat 50. skupionego wokół studenckiego teatrzyku „Bim Bom”, którego Cybulski i Kobiela byli liderami.

Drugą propozycją na ten wyjątkowy wieczór jest film, który miał swoją premierę w 2010 roku  - „Prosta historia o miłości”  w reżyserii Arkadiusza Jakubika. Wg reżysera tytuł wskazuje wyraźnie o czym jest ten film: „miłość" - bo to film o miłości, „historia" - bo to film o opowiadaniu o miłości i „prosta" - bo to opowiadanie nie jest wcale takie proste - mówił Arkadiusz Jakubik.

Dwoje scenarzystów podczas podróży pociągiem na Hel wymyśla fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości. Na początku bohaterowie ich historii funkcjonują w sali prób, z umowną scenografią plenerów i wnętrz, by wreszcie przesiąść się do prawdziwego pociągu. Na oczach widza tworzy się zawiła historia przypadkowego spotkania dwojga młodych ludzi: zagubionej kobiety Marty (Magdalena Popławska), - uznanej aktorki i pewnego siebie mężczyzny Aleksa (Rafał Maćkowiak) - debiutanta w filmie. Z każdą sceną obserwujemy rodzącą się namiętność między Martą a Aleksem, ale nie wiemy czy jest ona „filmowa", czy „realna". To film o miłości i o opowiadaniu o miłości. Film, w którym bohaterowie są niepewni i głodni prawdziwych uczuć.

W dniu 14 lutego z okazji dnia św. Walentego zapraszamy Państwa na wystawę pocztówek wydawnictwa Ilustris. Może niektórym z Państwa pomogą wyrazić myśli, kiedy brakuje słów?

Niespodzianka czeka również  w  naszej restauracji Kultura przy zakupie ciasta kawa/herbata gratis.

W programie:

18.00 - Do widzenia do jutra 
20.00 - Prosta historia o miłości

Bilet dla pary - 25 pln. pocztówka wydawnictwa Ilustris gratis

Bilet dla pojedynczej osoby według cennika (17 pln normalny/14 pln ulgowy)

Rezerwacja Kino Kultura: (022) 826 33 35

Więcej informacji na stronie: www.kinokultura.pl


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--