Odwieczna tęsknota człowieka za umiejętnością latania w oczach artystów.

17. stycznia w galerii hotelu Novotel Airport otwarto wystawę próbującą uchwycić fenomen latania. Artyści w pracach starali się uchwycić ludzką fascynację możliwościami wzbicia się pod chmury. 

Wszystkie prace, które można zobaczyć na wystawie powstały w czasie Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Aviator II. Plener został zorganizowany dzięki współpracy  Okręgu Warszawskiego Polskich Artystów Plastyków, Dyrekcji Hotelu Novotel Airport i Kongregacją Przemysłowo-Handlową. 

Swoje prace zaprezentowali  artyści z Polski, Białorusi i Syrii. Wśród najbardziej prestiżowych znalazły się prace Edwarda Gałustowa, czy Nazira Ismail – najbardziej znanego artysty arabskiego kręgu kulturowego. 

Prace, a wśród nich grafiki, obrazy i rzeźby zaskakiwały różnorodnym rozumieniem i postrzeganiem latania. Oczywiście większość prac przedstawiła stosunek w jakim pozostaje człowiek do tej umiejętności oraz jego tęsknoty i pragnienia. 

To już kolejne przedsięwzięcie artystyczne w które angażuje się Dyrekcja Hotelu. W galerii TAB mieszczącej się na terenie Hotelu oprócz wystawy poświęconej lataniu, możemy podziwiać dzieła Grzegorza Piecyka.

Tekst i foto: Anna Kurek


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Galeria Tab Novotel Airportredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--